Левски си напомпа самочувствието с разгром над Хебър

Левски постигна убедителна победа с 4:0 над Хебър в двубой от седмия кръг на efbet Лига.

Цунами откри резултата в 38-ата минута, а три след това Филип Кръстев удвои преднината на „сините“ със страхотен гол от пряк свободен удар. В добавеното време на първата част Тодор Чаворски игра с ръка в наказателното поле, след като Красен Георгиев лично прегледа ситуацията с ВАР, свири дузпа, която Марин Петков превърна в гол.

В началото на втората част влезлият като резерва Ивелин Попов асистира на друг играч появил се от пейката – Георги Миланов за четвъртия гол на Левски.

След успеха Левски се намира на седма позиция в класирането с 9 точки от четири мача. Хебър пък е 11-и с шест точки.

В следващия кръг тимът, воден от Станимир Стоилов, гостува на Ботев във Враца. Хебър от своя страна приема на Националния стадион „Васил Левски“ Пирин Благоевград.

Мачът започна с домакински натиск на Левски, но без опасности за Петър Дебърлиев. В 8-ата минута Филип Кръстев стреля от пряк свободен удар, но над вратата.

В 13-ата минута хубав пас намери Тодор Чаворски, който обаче не стреля по най-добрия начин, а Андреев успя да избие в кортер. След ъгловия удар не последва нищо опасно за „сините“.

Четири минути по-късно Роналдо получи в наказателното поле от Патрик-Габриел Галчев, но изстрелът му бе блокиран. В 20-ата минута Андриан Краев пробва мерника си от дистанция, но прати топката над вратата на Дебърлиев.

В следващите минути Левски отново натисна своя съперник, но защитата на гостите от Пазарджик действаше стабилно. В 37-ата минута и Хосе Кордоба стреля отдалеч, но покрай вратата.

В 38-ата минута „сините“ материализираха натиска си. Сонко Сундберг центрира в наказателното поле, а Цунами се възползва от това, че Дебърлиев увисна и прати топката във вратата му.

Само три минути след това домакините удвоиха преднината си. Филип Кръстев вкара втория гол за Левски в мача, стреляйки брилянтно от пряк свободен удар.

В последната минута на редовното време от първата част Дебърлиев показа страхотен рефлекс, спирайки Роналдо.

В добавеното време на първата част съдията Красен Георгиев отиде лично да прегледа с ВАР игра с ръка на Тодор Чаворски в наказателното поле, след което посочи бялата точка. Зад топката застана Марин Петков, който прати Дебърлиев в обратния ъгъл, за да увеличи преднината на „сините“.

За втората част Станимир Стоилов пусна в игра Ивелин Попов на мястото на Марин Петков и Георги Миланов вместо Андриан Краев. Билал Бари пък замени Илиян Стефанов.

В 54-ата минута влезлите като резерви Миланов и Попов взаимодействаха за 4:0. Роналдо върна топката към Ивелин Попов, който от своя страна я върна към Миланов, а халфът с премерен удар по земя се разписа.

В 58-ата минута домакините можеха да вкарат и пети гол, но гредата спря мощния удар на Роналдо.

Левски продължи да диктува събитията на терена и в следващите минути. В 72-ата минута Цунами центрира към Бари, но изстрелът мароканеца с глава мина покрай вратата на Дебърлиев.

До края на двубоя тимът на Станимир Стоилов владееше инициативата и не позволи на Хебър да застраши вратата на Пламен Андреев дори за почетно попадение.