Арда закотви Спартак (Варна) на дъното

Арда (Кърджали) победи Спартак (Варна) с 3:1 като гост в двубой от седмия кръг на Ефбет лига.

Гостите имаха претенции за дузпа още в четвъртата минута, а в 22-ата стигнаха до откриване на резултата с попадение на Тонислав Йорданов (1:0)

В края на първата част варненци успяха да изравнят с първия си точен удар, а Никола Борисов вкара втория гол за тима си от началото на сезона (1:1).

Второто полувреме започна вихрено и десет минути след началото му Арда пак поведе с гол на Лъчезар Котев за 2:1.

Само две минути след това и Спартак прати топката във вратата на съперника, но попадението нас Ивайло Климентов бе отменено заради засада. До края на мача двата тима извършиха множество смени и играта се накъса.

Минута преди края Иван Коконов оформи крайното 3:1 с удар от дистанция.

Арда прекъсна серия от две поредни загуби и вече е на петото място в таблицата, докато Спартак е на дъното с точка и едва два отбелязани гола.