Лудогорец удари Жалгирис след автогол и три греди

Българският шампион Лудогорец победи с минималното 1:0 литовския първенец Жалгирис в първи мач от плейофа за влизане в групите на Лигата на конференциите.

Разградчани взеха победата благодарение на автогол на Иван Татомирович, който прати топката в собствената си врата след центриране от пряк свободен удар на Кирил Десподов.

Българският национал обаче донесе и лошо новини на Анте Шимунджа, след като в края на двубоя си изкара жълт картон, който го вади от реванша в Литва.

Реваншът Жалгирис – Лудогорец е на 25-и август от 19:00 часа.

Мачът започна ударно за разградчани. Още във втората минута Кирил Десподов изпълни пряк свободен удар встрани от наказателното поле, с който принуди Иван Татомирович да си вкара автогол.

В деветата минута Десподов центрира към близката греда, но защитата на литовците се справи без проблем. Две минути след това Иван Йорданов изведе отлично Десподов, който центрира към Игор Тиаго, но Гертмонас се отличи със супер спасяване.

В 12-ата минута Десподов стреля от пряк свободен удар, но уцели страничния стълб. Следващата атака на „орлите“ завърши с изстрел в напречната греда на капитана Антон Недялков.

Текпетей пусна опасно подаване към Десподов в 16-ата минута, но изстрелът на българския национал бе изчистен от защитник на гостите на метри пред голлинията.

В следващите минути Лудогорец продължи да е тимът, който диктува събитията на терена.

В 29-ата минута Делев отклони топката с пета в наказателното поле, но Кирил Десподов стреля в страничния стълб от удобна позиция.

В края на първата част Спас Делев стреля от свободен удар, но право в стената с играчи на Жалгирис.

В първите минути на втората част литовците се впуснаха в търсене на изравнителен гол. Първо в 53-ата Слуга лесно улови слаб изстрел на Ренан, а три минути след това Ойвуси стреля неточно след центриране от корнер.

В 64-ата минута Антон Недялков се намеси решително, за да предотврати гол за Жалгирис, спирайки Ренан Оливейра. Пет минути след това Текпетей се опита да удвои аванса на разградчани, но стреля изключително неточно, пращайки топката в трибуните.

В 86-ата минута Матиас Тисера тръгна стремглаво в атака, но стражът на Жалгирис излезе добре и улови топката преди аржентинецът да успее да я насочи във вратата му.

В добавеното време на срещата влезлият като резерва Донатас Казлаускас получи втори жълт картон и бе изгонен от игра.