ЦСКА удари Базел и направи голяма крачка към групите

ЦСКА победи Базел с 1:0 в първи плейоф за влизане в групите на турнира Лига на конференциите, игран на Националния стадион  „Васил Левски“.

Единственото попадение в срещата падна в 70-ата минута, когато Серхио Лопес от гостите си отбеляза автогол.

През първото полувреме армейците започнаха по-агресивно и още в 4-ата минута Браян Морено финтира бранител на гостите и шутира, но след рикошет топката излезе в корнер.

В 12-ата минута Георги Йомов стреля над 20 метра но стражът на Базел спаси. След малко повече от половин час игра Маурисио Гарсес се пребори за топката и нахлу отляво в наказателното поле на швейцарците. Последва шут, който бе блокиран и разбъркване, но атаката приключи с вдигнат флаг за засада.

В 44-ата минута Менно Кох засече с глава центриране от корнер, но кълбото излезе в аут. В последните секунди на първата част Базел пропиля единствената чиста голова ситуация до този момент. Милър се откъсна фронтално сам срещу Бусато след подаване на Фрай, но стражът отрази.

Играчът на швейцарците отново се добра до топката и я подаде към Андуни, който не съумя да отиграе. По този начин двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През второто полувреме старши треньорът на ЦСКА Саша Илич пусна в игра Дауда Бамба, който замени Браян Морено. В първия четвърт час на втората част темпото не бе особено високо и до по-опасни положения пред двете врати не се стигна.

В 62-ата минута при пореден корнер за червените Маурисио Гарсез отново опита да затрудни вратата на Базел, но защитата на швейцарците се справи. В последствие в игра се появи и Лазар Туфегджич, който влезе на мястото на Георги Йомов. ЦСКА вдигна рязко оборотите, заигравайки още по-агресивно и  в 70-ата минута логичното се случи, когато Иван Турицов и Гарсес разиграха добре отдясно.

Последва остро центриране от крилото, при което Серхио Лопес пробва да го изчисти, но прати топката в собствената си врата. По този начин армейците поведоха в резултата с 1:0. В 82-ата минута Тибо Вион стреля директно от пряк свободен удар, но Марвин Хитц се справи.

До края на срещата момчетата на Саша Илич продължиха да атакуват и да диктуват събитията на терена, но до нови попадения така и не се стигна и по този начин ЦСКА записа напълно заслужен успех с 1:0 над Базел в първия плейоф за влизане в групите на турнира Лига на конференциите.

Реваншът е точно след седмица, на 25 август (четвъртък) и ще се играе на стадион „Санкт Якоб Парк“ в Базел.