Левски изпусна ПАОК на „Тумба“, продължава напред в Европа

Левски завърши 1:1 при гостуването на ПАОК Солун на „Тумба“ в мача реванш от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. „Сините“ поведоха с гол на Роналдо в 25-ата минута, а Тиаго Данташ изравни в 56-ата минута. Гърците завършиха мача с двама човека по-малко, след като Дъглас Аугусто и Виейриня бяха изгонен за по два жълти картона.

Билал Бари бе потърсен с дълъг извеждащ пас в 11-ата минута. Мароканският нападател се опита да се пребори със Сверир Ингасон за позиция, но страничният съдия със сериозно закъснение маркира засада на Бари.

Опитният Ясмин Куртич получи жълт картон още в 12-ата минута за реплика към испанския рефер.

Четири минути по-късно Халед Нарей отправи първия удар по посока на вратата на Николай Михайлов, но неточно в аут.

Жереми Петрис центрира в наказателното поле на ПАОК в 20-ата минута, Доминик Котарски не бе убедителен, но все пак с втората си намеса успя да улови топката.

Левски поведе с 1:0 срещу ПАОК в 25-ата минута. Елефтериос Лирацис допусна много груба грешка, опитвайки се да върне топката към Доминик Котарски. Роналдо внимаваше в ситуацията и успя да открадне топката, след което преодоля Котарски и вкара в опразнената врата.

Тиаго Данташ пусна интересен пас към Николас Куалята, който беше между Ван дер Каап и Петрис. Двамата не се разбраха и топката попадна в Куалята, който не се възползва от открилата му се възможност и в крайна сметка топката се озова в ръцете на Николай Михайлов.

Келиан ван дер Каап направи добър пробив в 37-ата минута, когато се справи с Янис Каргас и навлезе в наказателното поле на ПАОК, след което се опита да подаде към Роналдо, но Тиаго Данташ се прибра, за да се намеси и да изчисти топката в корнер.

Левски имаше много добра възможност да организира бърза контраатака в 42-ата минута. Роналдо първо сбърка с един извеждащ пас, но топката се върна в него. Бразилецът след това пусна към Жереми Петрис, който напредна и центрира в наказателното поле на ПАОК, но право в ръцете на Доминик Котарски.

Минута по-късно последва центриране в наказателното поле на Левски, където Халед Нарей остана под топката.

Рафа Соареш центрира опасно в наказателното поле на Левски в 45-ата минута, след което Халед Нарей засече топката, но тя премина встрани от десния стълб на вратата на Николай Михайлов.

Левски направи сериозен пропуск в 47-ата минута, когато Велтон подаде към Филип Кръстев, който бе на отлична позиция в наказателното поле на ПАОК, но стреля встрани от десния стълб на вратата на Доминик Котарски.

Левски направи нов сериозен пропуск в 52-ата минута. Велтон проби по левия фланг, след което пусна към Георги Миланов в наказателното поле на ПАОК, но той не успя да нанесе завършващ удар.

ПАОК Солун изравни резултата – 1:1 срещу Левски в 56-ата минута. Диего Бисесвар пусна извеждащ пас към Тиаго Данташ зад гърба на отбраната на Левски. „Сините“ защитници не успяха да реагират и Данташ изскочи сам срещу Николай Михайлов, пращайки топката във вратата му.

Янис Каргас получи жълт картон в 63-ата минута за нарушение срещу Роналдо. Дъглас Аугусто получи жълт картон за реплика към съдията Сесар Сото Градо.

Георги Миланов стреля от пряк свободен удар в 65-ата минута, но Доминик Котарски плонжира и спаси.

ПАОК остана с човек по-малко на терена в 72-ата минута, когато Дъглас Аугусто бе изгонен за втори жълт картон. Аугусто извърши нарушение срещу Велтон и реферът Сесар Сото Градо изгони бразилеца. Билал Бари тръгна да се разправя с играч на ПАОК и съдията му показа жълт картон.

Футболистите на ПАОК създадоха сериозно напрежение пред вратата на Николай Михайлов в 76-ата минута, но не успяха да се възползват.

Филип Кръстев получи жълт картон в 77-ата минута за нарушение срещу Диего Бисесвар.

Диего Бисесвар опита изненадващ удар в 78-ата минута, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Капитанът на ПАОК Виейриня получи два жълти картона от съдията Сото Градо само в рамките на няколко секунди и гръцкият отбор остана с двама човека по-малко на терена в 81-ата минута.

Сверир Ингасон получи жълт картон за нарушението, което извърши срещу Патрик-Габриел Галчев в 86-ата минута. Три минути по-късно Келиан ван дер Каап получи жълт картон за нарушение, което извърши в центъра на терена.

Левски направи много голям пропуск във втората минута на добавеното време на мача, когато Билал Бари с глава продължи към Велтон, който излезе сам срещу Котарски и стреля, но встрани от десния страничен стълб на вратата на ПАОК.