Жалко! АПОЕЛ си взе своето в Кипър и отстрани Ботев (Пд)

Ботев Пловдив се прости нелепо с евротурнирите. „Канарчетата“ загубиха с 0:2 от кипърския гранд АПОЕЛ Никозия и след 0:0 в първия мач отпаднаха от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите.

Домакините нанесоха по един удар в добавеното време на първото и на второто полувреме, с което преодоляха съпротивата на пловдивчани.

Първото попадение в жегата в Никозия падна във възлов момент – в самия край на първата част. Отбеляза го Исам Шабак. Голът дойде след нелеп рикошет в ръката на Виктор Генев, който не остави шансове на Хидайет Ханкич.

След почивката треньорът на АПОЕЛ Софронис Августи беше настроил своите футболисти да съхранят аванса. Ботев опита натиск, но трудно задържаше топката и излизаше на стрелкова позиция.

В добавеното време на мача АПОЕЛ нанесе и заключителния удар, вкарвайки за 2:0. Резсервата Йоргос Ефрем се разписа от пряк свободен удар.