Левски смачка Спартак (Варна) преди евромачовете

Левски спечели първи три точки от началото на кампанията, надвивайки категорично Спартак Варна с 5:0 в двубой от втория кръг на efbet Лига. „Соколите“ пък остават без актив, след като това им е втора поредна загуба.

Филип Кръстев и Билал Бари отбелязаха по два гола за успеха на „сините“, а един добави Марин Петков.

Кръстев даде преднина на столичани в 40-ата минута, разписвайки се от дузпа с хладнокръвно изпълнение на „Паненка“. В 69-ата минута Бари удвои преднината на тима на Станимир Стоилов, а седем минути преди края на мача вкара и второто си попадение.

Кръстев в 87-ата минута отново се разписа във вратата на Дичевски. В добавеното време на срещата влезлият като резерва Марин Петков оформи крайното 5:0.

В следващия кръг Левски гостува на Славия, докато Спартак Варна посреща Пирин.

Още от началото на двубоя очаквано Левски приложи домакински натиск. В 7-ата минута Велтон центрира към Георги Миланов, но изстрелът на национала на България бе отбит от защитник на варненци.

В 13-ата минута Филип Кръстев центрира от корнер, а Ван Дер Каап стреля с глава, но неточно. В 21-ата минута Иван Дичевски показа рефлекс и изби топката след изстрел по земя на Миланов. В следващите минути Дичевски се справи и с изненадващ изстрел на Велтон, а Сами Ел Анаби изби топката след опит за центриране на Роналдо.

В 31-ата минута Филип Кръстев пробва изстрел отдалеч, но право в ръцете на Дичевски. Четири минути по-късно Миланов получи от Кръстев в наказателното поле, преодоля двама защитници на варненци, но изстрелът му към близкия ъгъл бе неточен. Натискът на „сините“ продължи, като в 37-ата минута отново стражът на гостите се намеси решаващо, отразявайки удар с глава на Велтон.

В 38-ата минута Дичевски обаче се превърна в грешник за своя отбор, след като извърши нарушение срещу Бари, довело до дузпа за Левски. Зад топката застана Филип Кръстев, който технично в стил „Паненка“ прати топката във вратата за 1:0.

В добавеното време на първата част Дичевски се приземи тежко след опит да улови висока топка. Християн Христов пък веднага си сложи ръкавиците, но не се наложи да влиза в игра. Секунди, след като стражът на варненци се изправи на крака и изпълни удара от вратата, бе свирен края на първото полувреме.

След почивката Станимир Стоилов пусна в игра Илиян Стефанов на мястото на Андриан Краев.

В началото на второто полувреме Левски продължи с натиска си, а Дичевски трябваше с една ръка да избива изстрел на Ван Дер Каап.

В 64-ата минута Роналдо се справи със защитата на Спартак Варна и подаде към Билал Бари, но нападателят на Левски опита отиграване с пета и не успя да вкара топката в опразнената врата.

Пет минути след това Бари се реваншира за пропуска си. Патрик-Габриел Галчев центрира, а Дичевски увисна, което позволи на Бари с глава да прати топката във вратата му.

Четвърт час преди края на мача официален дебют за Левски направи Жереми Петрис.

В 83-ата минута Роналдо центрира в наказателното поле, където Билал Бари се вмъкна между двама играчи на „соколите“ и с глава се разписа за 3:0.

В 87-ата минута Илиян Стефанов отне топката в близост до наказателното поле, пусна я към Асен Митков, който навлезе в наказателното поле и върна към Филип Кръстев, а той се разписа за 4:0.

В добавеното време на срещата влезлият като резерва Марин Петков и Билал Бари направиха двойно подаване, което завърши с гол на Петков.