ЦСКА се издъни срещу Локо (София) в Надежда

ЦСКА и Локомотив (Сф) завършиха наравно 1:1 в мач от втория кръг на Първа лига, игран на стадион „Локомотив“ в столичния квартал „Надежда“. Попаденията в срещата реализираха Франка, който бе точен за домакините от пресилено отсъдена дузпа, дошла след намеса на ВАР в 21-ата минута и Браян Морено, който се разписа с глава след корнер в последната 90 минута.

През първото полувреме армейците започнаха по-активно срещата и още в 4-ата минута Амос Юга отправи силен изстрел от дистанция, но топката мина над напречната греда. В 21-ата минута домакините организираха добра атака, при която Орачев центрира отляво на задната греда, където Рапосо стреля от 5-6 метра, а топката се отклони от коляното на Брадли Де Нойер. Главният арбитър Волен Чинков първоначално остави играта да продължи, но след намеса на ВАР реши да посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Франка, който вкара в долния десен ъгъл и Локомотив поведе с 1:0. В 28-ата минута Илия Димитров излезе сам срещу Бусато, но бразилският страж отрази изстрела му, спасявайки сигурен гол. След още 5 игрови минути Калоян Кръстев се пребори във въздуха и отклони топката за Маурисио Гарсес, който шутира по диагонал, но Любенов без проблем улови. До края на полувремето нямаше повече интересни ситуации пред някоя от вратите и двата отбора се оттеглиха на почивка с минимална преднина за домакините.

През втората част наставникът на червените Саша Илич пусна в игра Браян Морено, Асен Дончев, Йоан Бауренски и Жеферсон Телес, които замениха Маурисио Гарсес, Иван Турицов, Тибо Вион и Амос Юга. Постепенно армейците се настаниха трайно в половината на Локомотив и оказаха натиск. В 61-ата минута Дончев центрира отдясно към Кръстев, но нападателят не съумя да отиграе и топката излезе в аут. След още 10 минути Браян Морено отправи силен диагонален изстрел извън наказателното поле, но кълбото премина покрай левия страничен стълб на Любенов. Последва шут на Лазар Туфегджич, който бе блокиран от бранителите на домакините. В 75-ата минута, при една от редките си контраатаки Симеон Славчев се измъкна от отбраната и се озова очи в очи срещу Бусато, но и този път стражът на червените спаси сигурен гол. Веднага след тази ситуация в игра за армейците се появи Радослав Живков, който замени Калоян Кръстев. Пет минути преди края Асен Дончев стреля отдясно, но кълбото кацна на напречната греда и излезе в аут. До края на срещата момчетата на Саша Илич притиснаха Локомотив в търсене на изравнително попадение и в последната 90-та минута логичното се случи, когато Браян Морено засече с глава центриране на Станислав Шопов от корнер и неспасяемо прати кълбото в десния горен ъгъл на Любенов, оформяйки крайния резултат 1:1.

Следващият мач на ЦСКА е в четвъртък (21 юли), когато тимът ни гостува на ФК Македония Гьорче Петров в първи двубой от втория квалификационен кръг на турнира Лига на конференциите.