Грандиозно! Левски би Лудогорец и ще играе финал срещу ЦСКА

Левски се класира на финала за Купата на България и на 11 май ще спори за трофея с ЦСКА. „Сините“ отстраниха Лудогорец в невероятен футболен празник на „Герена“, надделявайки с 1:0 с гол на Уелтън. Бразилецът наказа шампионите още в третата минута, хвърляйки в екстаз препълнените трибуни. Така с общ резултат 4:2 Левски елиминира Лудогорец и заслужено е на финала.

Левски изигра полуфиналния реванш срещу Лудогорец изключително грамотно тактически, като почти не даде шансове на разградчани.

Ранният гол допълнително спомогна на домакините да стигнат до първи финал за Купата от 2018-а година, когато загубиха от Славия след изпълнение на дузпи.

Разбира се, Лудогорец имаше своите шансове. Най-големият дойде в края на първата част, когато Кирил Десподов излезе сам срещу Пламен Андреев, но талантът се намеси блестящо. Като цяло Андреев беше безгрешен и със сигурност спечели симпатията на „синята“ публика.|

В началните секунди на двубоя двата отбора опипваха почвата, но в 3-ата минута „сините“ организираха бърза контраатака и успяха да реализират за 1:0. Велтон беше изведен зад защитата на разградчани с техничен пас на Филип Кръстев. Бразилецът надигра Игор Пластун и Жан Карничник, за да се озове очи в очи със Симон Слуга. Бързото крило хладнокръвно прати топката в мрежата с удар по диагонала.

Секунди по-късно Велтон отново беше изпуснат от защитата на гостите. Този път играчът на Левски не съумя да преодолее Слуга. Вратарят отрази изстрел в близкия ъгъл. Беше вдигнат и флаг за засада. Повторенията не дадоха ясен отговор дали Велтон е зад защитата и при евентуален гол ВАР щеше да има доста работа.

В 7-ата минута Левски получи пряк свободен удар край тъчлинията. Филип Кръстев центрира в наказателното поле, Цунами засече с глава, но право в ръцете на Слуга.

В ответната атака Бърнард Текпетей получи зад отбраната на Левски. Той стреля в аут, но дори да беше вкарал, имаше засада.

Четвърт час след началото Кирил Десподов прати топката в наказателното поле на Левски. Ноа Сонко Сундберг изчисти, а от Лудогорец имаха претенции за дузпа и игра с ръка. Топката обаче срещна тялото на бранителя и нямаше основания за наказателен удар.

В 21-вата минута далечен изстрел на Текпетей прелетя високо над вратата на Пламен Андреев. Четири минути по-късно Георги Миланов проби отдясно при бърза контраатака. Той намери Билал Бари в наказателното поле, но нападателят се подхлъзна и не съумя да отправи удар.

В 28-ата минута Филип Кръстев успя да преодолее почти цялата отбрана на Лудогорец и нахлу в наказателното поле. Плеймейкърът на „сините“ стреля, но Слуга реагира блестящо и спаси „орлите“.

Две минути по-късно Каули Оливейра си освободи пространство за изстрел и стреля по земя, но право в ръцете на Пламен Андреев. Капитанът на домакините улови без затруднения. При ответната атака Слуга хвана удар на Велтон. Получи се рикошет в крака на бранител, който омекоти топката.

В 36-ата минута Текпетей овладя дълго подаване на границата на наказателното поле. Той успя да преодолее Келиан ван дер Каап и Сонко Сундберг, след което шутира мощно, но много неточно. Останаха съмнения за засада, но страничният съдия посочи удар от вратата.

Пет минути преди почивката „сините“ организираха много опасна контраатака. Велтон проби на скорост в наказателното поле. Той комбинира с Георги Миланов, който го дублира. Миланов потърси Билал Бари с пас по земя, но всички футболисти се разминаха с топката и тя излезе в тъч.

В самия край на първата част Пламен Андреев блесна с фантастично спасяване. Той успя да спре Кирил Десподов, който излезе на чиста позиция един срещу един с него. Защитата на Левски се беше позиционирала ужасно и за малко да плати висока цена. Андреев обаче скъси ъгъла перфектно и с крак отрази завършващия удар на една от звездите на разградчани.

Лудогорец започна активно втората част. Още в 46-ата минута Антон Недялков опита изстрел от сериозна дистанция, но не намери целта. Същото направи и Карничник в 49-ата минута, като неговият опит беше още по-слаб и неточен.

Десет минути по-късно Лудогорец получи пряк свободен удар на удобна позиция за директен обстрел. Нарушението извърши Хосе Кордоба. Кирил Десподов застана зад топката. Той успя майсторски да я завърти над стената, но на сантиметри покрай левия страничен стълб. В 58-ата минута Алекс Сантана опита шут от разстояние, но над вратата на Пламен Андреев.

Към 60-ата минута на мача играта беше спряна за кратко заради димките в сектор „Б“, които сериозно намалиха видимостта на терена.

В 71-вата минута Текпетей получи свободно пространство. Той го използва и стреля. След рикошет в крак на бранител Пламен Андреев спаси с лекота.

Седем минути по-късно Текпетей отново стреля от границата на наказателното поле, но резултатът беше същият. Без проблеми за капитана на домакини.

В 85-ата минута Лудогорец получи нов шанс да обстрелва вратата на Андреев от статично положение. Топката беше заложена на 2-3 метра от дъгата на наказателното поле. След като Десподов напусна терена, неговият заместник Спас Делев изпълни. Подобно на Десподов, той завъртя топката над стената, но покрай вратата.