Лудогорец смаза Славия за 11-та си поредна титла

Лудогорец разби у дома Славия с 4:1 в мач от 27-ия кръг на efbet Лига и още след първата си среща в плейофите спечели предсрочно 11-та поредна шампионска титла. Десподов и Недялков пропуснаха срещата заради наказания, а „орлите“ изковаха убедителния успех след автогол на Гьоко Зайков в 14-ата минута и попадения на Бърнард Текпетей (16, 54) и Матиас Тисера (23). Влезлият като резерва Йон Бакеро (78) вкара почетен гол за „белите“.

Срещата започна в спокойно темпо без сериозни опасности, а в 14-ата минута поведе след центриране на Доминик Янков от корнер и автогол на Гьоко Зайков. Само преди няколко дни северномакедонецът стори това и срещу ЦСКА в полуфинал от турнира за Купата на България.

Две минути по-късно „орлите“ удвоиха аванса си. Жан Карничник даде чудесен пас отляво в наказателното поле за Бърнард Текпетей, който овладя добре и със силен изстрел в близкия ъгъл вкара за 2:0.

Домакините продължиха да доминират и в 23-ата минута преднината им стана класическа. Вуцов изрита топката в краката на Текпетей, който напредна по десния фланг и центрира по тревата в наказателното поле, където Матиас Тисера с удар от 7-8 метра реализира за 3:0. До края на полувремето шампионите намалиха темпото, а пропуски направиха Рик Джонатан и Бърнард Текпетей.

След почивката Лудогорец продължи да се забавлява и в 54-ата минута стигна до четвърти гол. Рик Джонтан тръгна от собствената си половина и Текпетей, който влезе в наказателното поле отдясно и от малък ъгъл вкара втория си гол в мача за 4:0.

Играчите на Анте Шимунджа намалиха оборотите и „белите“ стигнаха до попадение в 78-ата минута, когато при контраатака влезлият като резерва Йон Бакеро бе изведен от Мартин Петков и преодоля Серджио Падт за 4:1. До края срещата се доиграваше и нямаше сериозни положения пред двете врати.

С тази победа Лудогорец събра 67 точки и е недостижим на върха, имайки аванс от 14 пред ЦСКА при четири оставаши кръга. Славия е твърдо на шестата позиция с 36 точки и на 7 зад петия Левски.