ЦСКА изпусна Левски в дебюта на Пардю

ЦСКА и Левски не се победиха в дербито от първия плейофен кръг в efbet Лига, завършвайки 0:0 на Националния стадион „Васил Левски“.

В края на двубоя „червените“ имаха няколко добри шанса да отбележат гол, но Баи, Гарсез и Жеферсон пропуснаха да се разпишат във вратата на „сините“.

След равенството „червените“ са с актив от 53 точки на второто място, а Левски е пети с 43.

Преди началото на двубоя линейката спря пред Сектор Б, като по всяка вероятност медицинските лица оказаха помощ на привърженик на „сините“. Същото се повтори и през второто полувреме.

В 4-ата минута Вилдсхут напредна с топката по фланга, но след това върна назад и остротата на атаката се уби. Две минути след това Велтон центрира остро в наказателното поле, но Евтимов успя да улови топката.

В 8-ата минута Вилдсхут намери Греъм Кери, но той се забави и Краев се намеси, изваждайки топката в корнер. Кери центрира от ъгловия удар, а Краев се справи без проблем с високата топка. Велтон се впусна в контраатака в 10-ата минута, но стреля много над вратата.

В 17-ата минута Илиян Стефанов пусна към Марин Петков, който падна наказателното поле – Кабаков даде знак играта да продължи, а и „сините“ не претендираха за наказателен удар. Три минути след това Билал Бари и Илиян Стефанов комбинираха добре, а Стефанов отправи диагонален удар, но встрани от десния страничен стълб.

В 26-ата минута Гарсес навлезе в наказателното поле и центрира, но Келиан ван дер Каап се намеси и топката излезе в тъч.

В 31-ата минута един от най-активните играчи на Левски – Велтон, отново нахлу в наказателното поле, но бе спрян от Иван Турицов. Имаше претенции за игра с ръка на национала на България, като изпълнението на корнера се забави малко, за да се изчака преглеждане от ВАР.

В следващите няколко минути „сините“ се задържаха в половината на ЦСКА, но всичко завърши с центриране на Краев, уловено от Евтимов. Стражът на „червените“ потърси с дълго подаване Кайседо, но вместо това топката стигна до Николай Михайлов.

Левски стигна до два корнера, като и двата бяха изпълнение от Филип Кръстев, но без никакви проблеми за Евтимов.

В края на първата част поредната сигнална ракета бе изстреляна от „червените“ фенове, като този път падна в сектор „В“.

В добавеното време на първото полувреме Цунами стреля от свободен удар, но не предизвика спасяване от Евтимов.

На полувремето Яник Сони Вилдсхут бе заменен от Йоан Баи.

Първата интересна ситуация през втората част бе за ЦСКА, но Сонко Сундберг успя да играе с топката преди Жорди Кайседо да стигне до нея. Центрирането от корнера на Греъм Кери бе уловено от Николай Михайлов.

В 48-ата минута Михайлович центрира, а Билал Бари игра с глава, но прати топката над вратата.

В 51-ата минута Илиян Стефанов получи жълт картон, което значи, че ще пропусне реванша с Лудогорец от 1/2-финалите за Купата на „Герена“.

В 57-ата минута Гарсез върна към Греъм Кери, който мигновенно стреля, а Михайлов успя да отклони топката.

В 62-ата минута Билал Бари излезе срещу Димитър Евтимов, но стражът на „червените“ се справи.

В 69-ата минута Краев намери Велтон в наказателното поле, а бразилецът падна в наказателното поле, но се стигна само до корнер.

В 72-ата минута топката влезе в мрежата на Михайлов след удар на Гарсез, но засадата бе вдигната още преди това. В 76-ата минута крайният бранител на ЦСКА Иван Турицов получи деветия си жълт картон, което го вади от двубоите със Славия за Купата и с Лудогорец в шампионата.

В 79-ата минута Мазику центрира в наказателното поле, но Йоан Баи подари топката на Николай Михайлов вместо да отправи хубав завършващ удар. В 84-ата минута Маурисио Гарсез също изпусна страхотен шанс, след като навлезе в наказателното поле очи в очи с Михайлов, но стреля над вратата.

В добавеното време на срещата Варела стреля почти от границата на наказателното поле и след рикошет се стигна до корнер. След него не се стигна до опасност, но секунди след това аржентинецът отново центрира в наказателното поле, а Жеферсон стреля над вратата с глава.