Шок! Последният в класирането спря и Лудогорец

Царско село завърши при 1:1 с лидера Лудогорец в среща от 24-ия кръг на Efbet лига на разкаляния терен на „Арена Царско село“ в София, след като в предишния кръг спря и втория ЦСКА (0:0).

Последният в класирането шокира лидера малко преди да изтече четвърт час игра с попадение на Лукас Мартинс (1:0).

Последва натиск на Лудогорец, но Сотириу пропуна от добра позция. В следващите десет минути двата тима си размениха по една добра възможност, пропуснати от Алесандро Копола (Царско село) и Жан Карничник (Лудогорец).

До края на полувремето домакините се прибраха в собствената си половина и не позволиха на шампиона и водач в класирането да застраши вратата им.

Царско село опита да удвои аванса си в първите минути на втората част, но Реди Каса пропусна. Малко след това Лудогорец успя да изравни след можен удар на Оливие Вердон от далечната греда след статично положение (1:1).

Четвърт час преди края Кирил Десподов получи възможност да отбележи от статично положение, но прати топката в стената.

Лудогорец увеличи аванса си пред втория ЦСКА с точка и вече има 9 пред „червените“, които утре играят с Ботев (Пловдив). Царско село пък остава на дъното с 13 точки.