Левски с пестелива победа над Локо (София)

Левски победи Локомотив (София) с 1:0 в столичното дерби от 24-ия кръг на Efbet лига. Илиян Стефанов се разписа в 36-ата минута и донесе трите точки на тима си.

Това беше и първи гол за играча със екипа на „сините“. „Железничарите“ нямат победа в дербито от 2014 година и загубиха последните си три официални срещи със „сините“. Левски заема петата позиция в класирането с актив от 36 точки, а Локо са на 12-ото с 22.

Левски започна по-активно мача. В 3-ата минута Уелтън стреля, но Любенов спаси без проблем, а две минути по-късно Марин Петков отправи изстрел, но отново нямаше проблеми за вратата на гостите.

Марин Петков от чиста позиция в 11-ата минута нацели гредата, след като Уелтън му пусна пас по конец. Бари достигна до кълбото, но стреля малко встрани от вратата. Локомотив разчиташе на контраатаки, а в средата на полувремето Пинсон опита опасна атака, но отбраната на Левски се справи със ситуацията.

Отново Марин Петков се озова на върха на атаката на Левски в 33-ата минута, той отправи опасен удар, но Любенов спаси. Три минути по-късно Илиян Стефанов откри резултата с добре насочен удар. В 39-ата минута Филип Кръстев пробва рефлекса на вратаря на Локо, той се справи.

Димитър Митков, който се появи като смяна в състава на Локо пробва удар към Михайлов, но Сонко Сунберг сложи крака си на пътя на топката в 48-ата минута. В 61-ата минута дойде и първият точен удар на Локо, Пинсон го отправи, но Михайлов спаси. Три минути по-късно Петков отново не намери целта, а топката мина покрай вратата.

В 82-ата минута Костадинов опита мерника си, топката не намери целта, излизайки доста встрани от вратата. В добавеното време на срещата Уелтън пропусна златен шанс като от няколко метра прати топката встрани от вратата.