Славия с класика срещу Локо (Сф) в Овча купел

Славия победи Локомотив (София) с 3:0 в среща от 22-ия кръг на Ефбет лига и записа първи успех над съперника от 2014 година (2:0) след серия от четири поредни поражения с едва един отбелязан гол.

Преди началото на срещата стражът на Славия Светослав Вуцов получи наградите си за най-прогресиращ млад играч и най-добър вратар в efbet Лига за 2021, които спечели в края на януари.

Двубоят започна с по-добри възможности за Локомотив (София), а Славия застраши вратата на съперника за първи път в 18-ата минута.

След половин час игра Славия имаше претенции за нарушение срещу Радослав Кирилов, който падна в наказателното поле, но реферът даде знак играта на продължи.

Минути след това Локомотив стигна до едно от най-чистите си положения, но шутът на Върджил Пинсон премина покрай вратата. До края на полувремето нямаше повече шансове за гол, а двата тима приключиха първите 45 минути без нито един точен изстрел.

Началото на втората част бе белязано от спиране на играта за няколко минути заради пиротехника от сектора с фенове на Славия, което доведе до намалена видимост на терена.

Локомотив (София) остана с човек по-малко в 63-ата минута заради втори жълт картон на Божидар Кацаров. Той протегна крак, за да подаде топката на свой съотборник, но се сблъска с играч на Славия и съдията го санкционира.

По-малко от десет минути след това резервата Тони Тасев изведе Славия напред в резултата (1:0), възползвайки се от центриране на Радослав Кирилов.

В последните минути „белите“ се развихриха и присъединилите се към Славия от украинския Черноморец (Одеса) заради войната с Русия – Борислав Цонев и Мартин Петков се разписаха последователно в 87-ата за 2:0 и 89-ата за 3:0, след нови две асистенции на Кирилов.

Славия се укрепи на шестото място на точка зад петия Левски, докато Локомотив (София) е на предпоследната позиция с 19 точки.