Лудогорец дръпна на върха в елита след драма във Враца

Лудогорец победи Ботев (Враца) с 2:1 в двубой от 22-ия кръг на Ефбет лига, който трябваше да се изиграе вчера, но беше отложен с 24 часа заради заснежения терен във Враца.

Мачът започна с опасна атака на гостите още в първата минута, но във втората Ботев (Враца) поведе с гол на рожденика Мирослав Маринов, останал непокрит във вратарското поле (1:0).

Десет минути след попадението за Ботев, Лудогорец можеше да изравни, но удар с глава на Мануел Шоу срещна гредата. Разградчани все пак стигнаха до гол в 17-ата минута, а негов автор бе Алекс Сантана, разписал се за 1:1 с удар отблизо.

Минута по-късно Спас Делвев и Пиерос Сотириу последователно пропуснаха да дадат аванс на гостите. До края на полувремето и двата отбора имаха своите шансове, но така и не се стигна до реална възможност за гол.

Втората част започна с хубав удар на Каули Оливейра към вратата на Ботев, но Красимир Костов се справи. Малко след това и Мануел Шоу опита от дистанция, но над вратата.

След час игра двата отбора си размениха по една опасна атака, но Кирил Десподов и Антонио Георгиев видяха как вратарите на съперника отбиват ударите им. Последваха минути на натиск от Лудогорец, но без чисто положение.

Четвърт час преди края Ботев (Враца) върна напрежението пред вратата на гостите, но Падт и защитата на разградчани се справиха при две поредни опасни атаки.

До края на мача разградчани упражниха натиск и стигнаха до победата в самия край с победно попадение на Пиерос Сотириу за крайното 2:1.

Лудогорец поведе с 6 точки на втория ЦСКА, докато Ботев (Враца) е на 13-а позиция с 19 точки от 22 двубоя.