Жалко! Лудогорец загуби от Цървена звезда в Белград

Лудогорец загуби с 0:1 от Цървена звезда в предпоследния си мач от група „F“ на Лига Европа. Двубоят на стадион „Райко Митич“ се играе пред около 15 хиляди деца.

Припомняме, че Цървена звезда получи наказание от УЕФА за една среща пред празни трибуни заради инцидентите, предизвикани от техни фенове в домакинството на Мидтиланд. Европейската футболна централа обаче позволява на стадиона да присъстват деца до 14-годишна възраст, от което „звездашите“ се възползваха и се радват на подкрепа и срещу Лудогорец, пускайки безплатен вход за малчуганите. Условието е на всеки 7 деца да има по един пълнолетен придружител.

Треньорът на Лудогорец Станислав Генчев изненада съперника с вратарска рокада. Вместо Кристиян Кахлина, който традиционно пазеше в европейските мачове, тази вечер под рамката застана Серджио Падт. В защита пък вместо Оливие Вердон играе Георги Терзиев, който си партнира с Игор Пластун. По двете крила са Кирил Десподов и Мавис Чибота, а на върха на атаката – Пиерос Сотириу.

Бившият вратар на Лудогорец Милан Борян е на вратата на Цървена звезда.

Шампионът на България няма право на грешка, ако иска да съхрани шансове да играе и през пролетта в Европа. Преди мача тази вечер Лудогорец е последен в групата с 1 точка. Лидер е Брага с 9, втори със 7 точки е Цървена звезда, а трети Мидтиланд с 5.

Срещата в Белград започна с натиск на сърбите, но „орлите“ се отбраняваха успешно. До средата на първата част чисто голово положение пред двете врати нямаше. В 29-ата Лудогорец можеше да открие резултата, след като Клод Гонзалвеш се оказа на отлична позиция фронтално срещу Милан Борян. Бившият страж на „орлите“ обаче се намеси решително и спаси. В 38-ата минута и Серджио Падт демонстрира класата си, отразявайки изстрел на Мирко Иванич.

Малко преди приключването на първото полувреме Кирил Десподов бе фаулиран от противник и получи медицинска помощ, като напусна накуцвайки терена. Националът ни обаче стисна зъби и излезе за втората част. В 54-ата минута Десподов падна за дузпа между двама играчи на Звезда, но съдията Хосе Мария Санчес от Испания остана безмълвен. Секунди след това Милан Павков пробва да вкара от малък ъгъл, Падт спаси. В 57-ата обаче сърбите поведоха в резултата. Икоко не успя да изчисти топката, която му беше отнета от Мирко Иванич, който напредна и от около 25 метра отправи топовен изстрел, пронизвайки Падт и разписвайки се в горния му ляв ъгъл – 1:0.