Славия обърна и победи Берое в уникална драма

Славия победи с 3:2 на Берое в мач от четвъртия кръг на efbet Лига. Тони Тасев, Радослав Кирилов и Калоян Кръстев бяха точни за „белите“, докато Кукула и Камара се разписаха за старозагорци.

Срещата започна отлично за Берое. Още в 6-ата минута Кукула получи отличен дълъг пас от Тунгара, напредна и останал сам срещу вратаря реализира.

Положенията пред вратите липсваха почти до края на първото полувреме. В 36-ата минута Тони Тасев бе фаулиран в наказателното поле на гостите. Първоначално съдията прецени, че няма наказателен удар, но след намесата на ВАР такъв бе отсъден и потърпевшият реализира за 1:1.

На почивката в игра за Берое влезе Омар Камара и почти с първото си докосване успя да изведе своя тим напред. В 48-ата минута Симеон Мечев изпълни от фаул, Камара се измъкна от опеката на защитата и разстреля Вуцов.

Златна резерва имаше и в тима на Славия. Радослав Кирилов се появи в игра в54-ата минута и само 4 по-късно изравни резултата. Той засече центриране на Вълчев и прати топката в мрежата за 2:2. Отново Кирилов бе в основата на пълния обрат. В 72-ата  минута той намери на метър от голлинията Калоян Кръстев, който нямаше как да пропусне – 3:2 за Славия.

Славия събра 7 точки и заема третото място във временото класиране. Берое пък записа втора поредна загуба и има актив от 6 точки.