Левски с фантастичен обрат срещу Царско село

Левски победи Царско село с 3:1 у дома в среща от 4-ия кръг на Ефбет лига, записа първи успех от началото на сезона и се отлепи от последната позиция в класирането.

„Сините“ бяха пред угрозата да изравнят антирекорд на ЦСКА от 1984 година, когато „червените“ записват 4 поредни загуби и първите си 4 мача, но с два гола за пет минути и попадение в края осъществиха обрат и спечелиха трите точки.

Двубоят започна с атака на гостите още в първата минута, а първото голово положение за Левски дойде в 11-ата. „Сините“ пропуснаха да поведат в 18-ата минута, когато Мартин Петков не успя да преодолее вратаря на Царско село, останал очи в очи с Янко Георгиев.

Десет минути по-късно постепенна атака на Царско село завърши с пас към Васил Шопов, който откри резултата с удар в обратния ъгъл на Михайлов за 1:0.

До края на полувремето Левски упражни натиск, имаше претенции за дузпа, но така и не стигна до чисто голово положение, което доведе до освирквания по трибуните.

През втората част Левски излезе преобразен и пропусна няколко положения, при които Мартин Петков и Билал Бари не успяха да се разпишат. Борислав Цонев все пак успя да изравни в 58-ата минута (1:1), а пет по-късно асистира на Мартин Петков за 2:1.

Четвърт час преди края реферът Драгомир Драганов вдигна жълт картон за симулация на Здравко Димитров, а от щаба на Левски полудяха и треньорът Живко Миланов също беше предупреден официално.

„Сините“ бяха на косъм от трети гол в 78-ата минута, в която Патрик-Габриел Галчев отне топката в наказателното поле на съперника, но не успя да вкара от няколко метра. В продължението на срещата Андриан Краев оформи крайното 3:1 с прехвърлящ удар.

С първата си победа от началото на сезона Левски вече е 11-и в класирането, докато Царско село вече е 12-и с точка по-малко.