Шоу в Кърджали! Арда и Локо (Пд) със зрелищно 3:3

Арда и Локомотив Пловдив изиграха страхотен мач от последния кръг на efbet Лига, завършвайки наравно 3:3.

Пловдивчани завършват сезона на второ място в класирането, а Арда ще играе бараж за място в Лигата на конференциите срещу Черно море на 30 май.

Арда организира първите атаки в двубоя. Първо Конър Руан изчисти с глава центрираната в наказателното поле, а след това Кристиан Томов успя да улови топката преди Тонислав Йорданов да играе с нея.

Тимът на Николай Киров успя да поведе в резултата още в 4-ата минута. Александър Георгиев центрира в наказателното поле, а Делев отправи удар по земя от границата му и прати топката във вратата на Томов.

В 13-ата минута Локо отвърна на удара. Момчил Цветанов с перфектно центриране в наказателното поле прати топката към Александър Колев, а 19-годишният юноша на „смърфовете“ вкара с глава първото си попадение в елита.

В 17-ата минута Георги Минчев стреля ог пряк свободен удар, но прати топката над вратата. В 23-ата минута Конър Руан стреля от дистанция, но прати топката покрай вратата на Симеонов.

В 43-ата минута Арда отново поведе в резултата. Спас Делев първо се справи с Масоеро, а след това се шмугна между още двама защитници на Локо и прати топката в мрежата на Томов.

След почивката Николай Киров извади единствения си играч с жълт картон – Алекс Петков, а на негово място се появи Милен Стоев.

Минути след подновяването на играта домакините покачиха аванса си. В 50-ата минута Деян Лозев центрира, а Тонислав Йорданов изпревари Кристиан Томов и насочи топката с глава във вратата.

В 64-ата минута Локо отново се върна  в мача. Димитър Илев получи от Карагарен, капитанът малко се засуети и при първия му изстрел топката се отби в Деян Лозев, но после се върна при него и този път Футболист №1 на България успя да я прати във вратата на Симеонов за 3:2.

В 80-ата минута Димитър Илиев опита да центрира в наказателното поле, но Емил Мартинов се справи. В следващата минута Кристиан Томов спаси удар на Жуниньо.

В 89-ата минута Локо успя да изравни. Момчил Цветанов пусна по земя към Александър Иванов, който с помощта на лек рикошет в Никола Таравел, зарадва баща си на трибуните Георги Иванов-Гонзо с попадение в българския елит.

Арда – Локомотив Пловдив 3:3
1:0 Спас Делев 4′
1:1 Александър Колев 13′
2:1 Спас Делев 43′
3:1 Тонислав Йорданов 50′
3:2 Димитър Илиев 64′
3:3 Александър Иванов 89′