ЦСКА 1948 удари и Лудогорец, „орлите“ бяха без много титуляри

Лудогорец прати в историята поредния рекорд на ЦСКА. Шампионите загубиха с 1:3 гостуването си на ЦСКА 1948, но реализираха гол, с който влязоха в историята.

Попадението на Клаудиу Кешерю в 74-ата минута донесе рекордното постижение на разградчани да се разпишат във всикчки 31 шампионатни мача през сезона. Досега само ЦСКА бе успял да вземе златото без да пропусне да се разпише във всеки свой двубой. Това е ставало два пъти, но и в двата, „червените“ са изигравали по-малко мачове.

В двубоя с ЦСКА 1948 разградчани бяха без по-голяма част от титулярите си, а Светослав Дяков изигра последна среща с екипа на разградчани и бе с капитанката лента. Отборът на Тодор Киселичков вкара два бързи гола в началото на мача и си гарантира успеха.

Още във втората минута на двубоя Сашо Александров центрира отлично в полето на гостите, а Ивайло Чочев засече топката във вратата за 1:0. В 15-ата Галин Иванов получи топката на дъгата на наказателното поле, финтира и смени посоката, а след това с плътен изстрел реализира.

В 74-ата минута Десподов центрира в наказателното поле от корнер, а топката достигна до Кешерю, който от близка дистанция не сгреши и вкара историческия гол за „орлите“.

Малко след това Галин Иванов отправи топовен изстрел и оформи крайното 3:1.

Градушка пък се изсипа над „Васил Левски“ и спря за минути двубоя. Той бе подновен след 5-6 минути, но замалко. Последва спиране на осветлението и съдията сложи край на двубоя.

Лудогорец завършва сезона като шампион със 70 точки в актива си. ЦСКА 1948 финишира на пето място в историческия си първи сезон в елита.