Трагична Славия едва се спаси от загуба срещу Монтана

Славия и Монтана завършиха 1:1 в първия им плейофен мач от Еfbet Лига. Двата тима са във втората група на втората осмица и се борят за оцеляване в елита. В нея са още Ботев (Враца) и Етър, като врачани по-рано днес победиха с 2:0 „болярите“.

По регламент първият отбор в групата се спасява директно, вторият играе бараж с третия от Втора лига, а последните два изпадат. В момента лидер е Ботев (Враца) с 25 точки, Славия има 24, Етър е с 22, а Монтана с 21. В четвъртък (6 май) са следващите два мача от групата: Монтана – Етър (от 17:30 часа) и Славия – Ботев (Вр) (от 19:45 часа).

Мачът на стадиона в „Овча купел“ стартира лошо за „белите“. Капитанът Андреа Христов си вкара автогол в 10-ата минута, засичайки топката в грешната врата след центриране на Toни Тасев, който беше най-активният в състава на гостите, водени от Атанас Атанасов-Орела.

В добавеното време на първата част Георги Вълчев изравни. Той засече от въздуха центриране на Михаил Александров, топката тупна, а Благой Макенджиев помисли, че ще излезе в аут, но тя се отби в дясната му греда и влетя в мрежата му – 1:1.

След почивката гостите от Монтана имаха няколко голови ситуации, но с отличните си намеси младият вратар на Славия Светослав Вуцов спаси тима си от поражение.