ЦСКА се озори срещу Арда, но все пак победи

ЦСКА победи Арда (Кърджали) с 1:0  мач от двадесет и седмия кръг на Първа лига, игран на стадион „Българска армия“. Двубоят ще остане в историята на българския футбол с това, че за пръв път в официална футболна среща от родния шампионат бе използвана системата за видеонаблюдение ВАР (видео асистент рефер).

През първото полувреме армейците започнаха по-добре и още във втората минута Георги Йомов направи хубав пробив между няколко противникови футболисти и бе фаулиран.

Зад топката застана Федерико Варела, който центрира в наказателното поле, но защитата на Арда се справи и изби в корнер, който не донесе опасност пред Караджов. Малко след това Тиаго Родригес стреля от фаул, но изстрелът му премина над напречната греда.

В 22-ата минута дойде и най-чистото голово положение до този момент в двубоя, когато Тиаго центрира отдясно към Жорди Кайседо, който стреля с глава над вратата.

В 38-ата минута ЦСКА отново бе близо до откриване на резултата, когато след многоходово комбинация Кайседо изведе Варела на стрелкова позиция, но шутът на аржентинския полузащитник мина покрай страничната греда.

До края на полувремето не се случи нищо интересно и двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част в игра за червените се появи Греъм Кери, който замени Енрике Рафаел.

Буквално с първото си отиграване в двубоя ирландецът овладя в наказателното поле и бе повален, но съдийски сигнал така и не последва, нито пък сигнал от стаята за ВАР.

В 60-ата минута старши треньорът на ЦСКА Любослав Пенев извърши тройна смяна, вкарвайки в игра Бисмарк Чарлс, Брадли Мазику и Джером Синклер, които замениха Жорди Кайседо, Федерико Варела и Георги Йомов. Веднага след промените Бисмарк Чарлс бе изведен сам срещу вратаря на гостите, но Караджов успя да спаси.

В 66-ата минута Тибо Вион отправи туповен шут към противниковата врата, но стражът на Арда отново изби и запази вратата си суха. Последва опасна контраатака за тимът от Кърджали, при която Емил Мартинов стреля с глава от границата на малкия пеналт, но Густаво Бусато прояви великолепен рефлекс и изби топката в корнер.

В 74-ата минута Брадли Мазику бе препънат в наказателното поле на гостите, но съдията остана безмълвен. Тогава за пръв в българския футбол в действие влезе системата за видеонаблюдение ВАР, но асистент съдиите също прецениха, че няма основание да бъде отсъдена дузпа. Армейците вдигнаха оборотите и засилиха още натиска си към вратата на Арда.

В 88-ата минута логичното се случи, когато Юрген Матей засече с глава страхотно центриране на Амос Юга отдясно и откри резултата с много красив гол в обратния ъгъл на вратаря.

До края на срещата не паднаха повече попадения и червените записаха напълно заслужена победа с 1:0 над Арда.

Следващият мач от програмата на ЦСКА е в петък (7 май), когато тимът ни гостува на ЦСКА 1948. Двубоят ще се играе на Националния стадион „Васил Левски“ и започва в 20:00 часа.