Лудогорец е на победа от Десетата след успех в Пловдив

Лудогорец спечели с 2:0 при гостуването си на Ботев (Пловдив) в мача им от 26-ия кръг на efbet Лига, който е последен преди началото на плейофите. Вандерсон (66, 82) вкара и двата гола за „орлите“, които са само на победа от десетата си шампионска титла, след като авансът им на върха вече е 12 точки пред Локомотив (Пловдив) и 14 пред ЦСКА.

В началните минути двата тима имаха по едно по-опасно положение, но първо Жосуе Са пресече центриране на Реда Рабей към Атанас Илиев, а след това Бърнард Текпетей от гостите не намери целта. Постепенно „орлите“ взеха инициативата, но намираха верния път към вратата на „канарчетата“, които пък по-често отправяха удари. В 21-ата минута Маркиньос проби през центъра и шутира, но не успя да затрудни вратаря на шампионите Кахлина. Осем минути след това Току отправи удар и топката срещна тялото на Недялков, а след това отиде в ръцете на вратаря на гостите.

В 33-ата минута Току получи пас от Рабей, след което навлезе в наказателното поле и шутира покрай вратата. Секунди по-късно Текпетей опита да изненада Аргилашки с удар от разстояние, но стражът на пловдивчани улови топката. До края на първата част неточни удари отправиха Каули и Кешеру.

Малко след почивката домакините на два пъти опитаха късмета си, но първо Янсон не затрудни Кахлина от пряк свободен удар, а след това Рабей шутира покрай вратата. В 52-ата минута гостите можеха да поведат, след като Вандерсон навлезе опасно в наказателното поле и отправи удар, но топката рикошира в защитник и излезе в корнер.

В 66-ата минута Вандерсон получи топката от влезлия в игра три минути по-рано като резерва Елвис Ману, навлезе в пеналта, финтира бранител на Ботев и с точен удар по земя вкара за 0:1. Така шампионите се разписаха във всеки един мач от първенството през този сезон. Десет минути след гола Десподов шутира от пряк свободен удар на около 20 метра фронтално срещу вратата, но не успя да удвои аванса на гостите.

В 83-ата минута „орлите“ удвоиха аванса си с втори гол на Вандерсон. Бразилецът се разписа със силен удар, след като Аргилашки бе спасил шут на Икоко. До края на мача нямаше повече попадения.

Така Лудогорец събра 64 точки на върха и това означава, че ако играчите на Валдас Дамбраускас победят Берое в първия кръг на плейофната фаза, ще станат предсрочно шампиони. „Канарчетата“ завършиха редовния сезон десети с 24 точки.