Изненада! Младоците от ЦСКА 1948 надвиха Локо (Пд) се бетонираха в Топ 6

ЦСКА 1948 победи Локомотив (Пловдив) с 1:0 в мач от 26-ия кръг на Еfbet лига, записвайки исторически първи успех в битките със „смърфовете“.

ЦСКА 1948 започна много добре срещат, записа първата добра възможност в 8-ата минута, а в 24-ата гол на Ивайло Чочев беше отменен заради засада.

До края на полувремето Локомотив пое контрола и на няколко пъти стреля опасно към вратата на домакините.

Десет минути след почивката ЦСКА 1948 поведе с попадение с глава на Ивайло Чочев, останал непокрит в наказателното поле.

Четвърт час преди края на срещата Локомотив (Пловдив) получи дузпа за нарушение срещу Димитър Илиев. Самият той застана зад топката, но стреля в гредата.

До края на мача Умарбаев и Минчев опитаха да променят резултата, но не успяха и ЦСКА 1948 спечели с 1:0.

С трите точки днес столичани успяха да заемат петото място и да изхвърлят Черно море във втората осмица. Локомотив пък остава втори на 9 точки зад Лудогорец и с мач повече от разградчани.