Комично! Ливърпул изпусна нелепо победата срещу Нюкасъл

Ливърпул и Нюкасъл завършиха при 1:1 в среща от 33-ия кръг на английската Висша лига след драма в последните минути.

Мохамед Салах откри резултата за мърсисайдци в третата минута, когато овладя топката в наказателното поле, завъртя се и прати топката в мрежата за 1:0.

До края на полувремето той, Диего Жота и Садио Мане пропуснаха да удвоят резултата, а съдията подмина дузпа за игра с ръка в наказателното поле на гостите. Нюкасъл пък се отчете с пропуск на Шон Лонгстаф и отменено попадение заради засада.

През втората част продължи да атакува повече, а Роберто Фирмино, Салах, Милнър и Робъртсън пропуснаха добри възможности, а Жоелингтон пропиля шанс за Нюкасъл.

В продължението на срещата Калъм Уилсън вкара за гостите, но попадението беше отменено заради игра с ръка на нападателя. Минути по-късно обаче Джоузеф Уилък успя да изравни с редовен гол и фиксира крайното 1:1.

Ливърпул пропусна възможността да влезе в топ 4 и остава на шесто място с 54 точки, докато Нюкасъл е 15-и с 36.