Реал (М) срази Ливърпул и гледа към 1/2-финалите на ШЛ

Реал (Мадрид) срази Ливърпул с 3:1 на стадион „Алфредо ди Стефано“ в първия 1/4-финален мач помежду си в Шампионската лига. Винисиус Жуниор (27, 65) ознаменува блестящата си игра с два гола, а един добави Марко Асенсио (36). Мохамед Салах (51) реализира гола на чужд терен за английския първенец. С такъв резултат „кралете“ надвиха мърсисайдци и преди близо 3 години на финала на най-престижния европейски клубен турнир, ликувайки с трофея.

В самото начало Карим Бензема се пребори за топка и изпревари Кабак, след което шутира и Алисон спаси. Последваха предпазливи действия и от двата тима, които гледаха да не правят сериозни грешки. Все пак в 27-ата минута Тони Кроос изведе Винисиус Жуниор с гениален пас от над 30 метра, бразилецът овладя топката с гърди, напредна и не остави шансове на сънародника си Алисон за 1:0.

В 36-ата минута Тони Кроос отново пробва дълъг пас, а Тренд Александър-Арлонд опита да върне с глава към вратаря Алисон, но сбърка фатално и подари топката на Марко Асенсио, който елиминира Алисон и удвои аванса на „кралете“.

Мениджърът на гостите Юрген Клоп реагира и пусна в игра Тиаго Алкантара на мястото на Наби Кейта още в 41-ата минута, но „червените“ направиха грешка в защитата. Марко Асенсио шутира от изгодна позиция, но не намери целта.

Ливърпул заигра по-добре в началото на второто полувреме в 51-ата минута намали изоставането си. Диого Жота проби през центъра и падна, но при опита си за удар подаде към Мохамед Салах, който овладя топката и реализира за 2:1. Голът бе разгледан от ВАР за засада, се оказа, че египтянинът е на една линия с последния в защитата.

Домакините отново тръгнаха в атака и в 61-ата минута Тони Кроос получи пас от Марко Асенсио, след което шутира над вратата. Мърсисайдци направиха многоходова атака, завършила с удар на Мане, избит в корнер. След неговото изпълнение се получи бърза контрааката за Реал и Марко Асенсио трябваше само да подаде топката към нахлуващия Бензема, но се забави.

В 65-ата минута Лука Модрич изведе чудесно Винисиус Жуниор и бразилският нападател се разписа за 3:1 след не много умела намеса на Алисон, който видя топката в последния момент и не успя да реагира. Реал продължи да търси още голове, но в 71-ата минута ударът на Бензема бе спасен от Алисон.

До края на мача Реал прие играта в своята половина и разчиташе на контраатаки, а Ливърпул не успя да реализира още едно попадение и ще има да заличава два гола пасив в реванша на „Анфийлд“ след седмица.