Драма! Сити надви Дортмунд след гол в края

Манчестър Сити победи трудно у дома Борусия (Дортмунд) с 2:1 в първи 1/4-финал от Шампионската лига и взе минимален аванс преди реванша. Кевин де Бройне (19) даде аванс на домакините, а Марко Ройс (84) изравни. В края обаче Фил Фодън (90) донесе успеха на лидера в английската Висша лига.

„Гражданите“ имаха инициативата в началото, но въпреки това в 6-ата минута Джуд Белингам от гостите отправи първия опасен удар и Едерсон спаси.  Домакините материализираха превъзходството си в 19-ата минута, когато Рияд Марез върна към Кевин Де Бройне и белгиецът преодоля Марвин Хитц за 1:0.

Шест минути след гола Емре Джан се опита да избие топката с пета и уцели Родри в коляното, след което румънският съдия Овидио Хацеган посочи бялата точка за дузпа, но след намесата на ВАР отмени решението си.

В 37-ата минута Едерсон излезе пред наказателното поле и отигра нескопосано топката, а Джуд Белингам му я отне и реализира гол, който обаче не бе признат, тъй като съдията видя нарушение на англичанина срещу бразилския страж. Според английските медии положението е доста спорно и румънският рефер дори е ощетил гостите в тази ситуация.

След почивката в 48-ата минута Холанд изпревари Илкай Гюндоган и овладя в наказателното поле, но бе спрян от Едерсон. Пет минути след това Кайл Уокър върна почти от аутлинията към точката на дузпата, но нямаше негов съотборник, който да успее да отиграе.

В 61-ата минута гостите получиха пряк свободен удар на дъгата на наказателното поле, но Марко Ройс шутира в стената. В следващите минути футболистите на Хосеп Гуардиола успокоиха темпото на игра. В 73-ата минута Фодън се справи с двама играчи на Борусия, но пасът му бе блокиран.

В 84-ата минута Ерлинг Холанд даде страхотен пас на Марко Ройс, който излъга Едерсон и изравни за 1:1. „Гражданите“ се втурнаха в атака и стигнаха до успеха в 90-ата минута, когато Гюндоган овладя топката, пусна я към Фил Фодън и той преодоля Хитц за крайното 2:1.

Така Манчестър Сити има само един гол аванс преди реванша на 14 април в Германия.