Славия отново се превърна в кошмар за Левски и елиминира „сините“ за Купата

Славия победи Левски с 2:1 в 1/4-финал от турнира за Купата на България и се присъедини към Лудогорец и Арда, които вече се класирана за следващата фаза.

Така „белите“ продължиха 72-годишна традиция да отстраняват Левски в елиминации за Купата. За последно Левски преодоля „белите“ през 1949 година след успех с 1:0.

Срещата на стадион „Славия“ тази вечер започна отлично за домакините и за по-малко от десет минути, „белите“ пропиляха две сериозни положения. Първо Андреа Христов стреля опасно с глава, а след него Димитър Рангелов от границата на наказателното поле.

След 20-ата минута Левски пое инициативата, но Здравко Димитров, Билал Бари и Ивайло Найденов пропуснаха в рамките на десет минути.

Краят на полувремето ще се запомни с няколко жълти картона заради нарушения, които накъсаха играта, а това доведе до липсата на повече възможности за гол.

Славия започна по-активно втората част, и макар да нямаше чисти голови положения, Макрилос и Кръстев създадоха напрежение за „сините“.

С наближаване на последните минути остротата в действята на двата отбора понамаля, за сметка на битката и нарушенията в средата на терена.

Славия обаче успя да открие резултата в 79-ата минута, когато Петер Макрилос беше най-съобразителен в наказателното поле и при втория опит след блокиран първи удар откри резултата (1:0).

Само няколко минути след това Левски изравни след бомбен удар на резервата Марин Петков за 1:1 в 86-ата минута, но радостта на „сините“ продължи едва три минути и Калоян Кръстев донесе победата на Славия в 89-ата.