Арда се справи с ЦСКА 1948 и е на 1/2-финал за Купата на България

Арда се класира за 1/2-финалите в турнира за Купата на България след успех в София с 1:0 над ЦСКА 1948 и продължава да няма загуба от столичани в петте мача помежду им досега.

Двубоят започна добре за домакините, които на два пъти бяха близо до откриването на резултата след удари на Бастунов и Чочев, но при първия път попадението беше отменено заради засада, а при втория вратарят на Арда Иван Караджов се справи отлично.

Арда отвърна с няколко атаки на Спас Делев и удар от дистанция на Иван Тилев, но така и не стигна до гол.

Кърджалийци започнаха по-добре втората част и Спас Делев беше близо до това да вкара от корнер в 53-аа минута, а две по-късно откри резултата с глава след центриране на Тонислав Йорданов 1:0.

ЦСКА 1948 опита да промени развоя на срещата и понатисна гостите. Опасен удар на Лясков с глава беше спасен в 65-ата минута, а десет преди края Серкан Юсеин също опита да вкара на два пъти, но със същия успех.

ЦСКА 1948 е вторият отбор след Лудогорец, който се за 1/2-финалите на турнира за Купата. По-късно тази вечер играят Славия и Левски, а утре от 17:00 часа ЦСКА и Ботев (Враца) ще определят последния участник.