Локо (Пловдив) изпусна да обърне Берое в дербито на кръга

Локомотив (Пловдив) и Берое завършиха при резултат 1:1 своя двубой от 21-и кръг на родното първенство. И двата тима отбелязаха от дузпи, като за гостите точен бе Мартин Камбуров, а за домакините се разписа Парвиз Умарбаев.

Двубоят започна с отличен шанс за домакините от Пловдив. Момчил Цветанов догони излизаща в аут топка и я центрира, изненадвайки защитниците на гостите и стража Генадий Ганев, а Бирсент Карагерен не успя да насочи топката в мрежата на празна врата.

Берое отвърна с отличен шанс пред Фал, но Пиргов се намеси блестящо при удар от 3-4 метра.

В 31-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, след като Макута нахлу в наказателното поле по крилото и бе задържан от Умарбаев. Мартин Камбуров застана зад топката и хладнокръвно реализира. Това бе попадение 249 в родния елит за нападателя. Така той е само на 4 гола от изравняване на рекорда на Петър Жеков (253).

След почивката тимът на Александър Тунчев вдигна оборотите и натисна сериозно своя съперник. Момчил Цветанов пусна успоредно на голлинията, а хвърлилият се да вкара с шпагат Салинас от два метра прати топката над вратата.

Все пак до изравняване се стигна в 77-ата минута. Илич се измъкна от Октавио в наказателното поле, а той го фаулира и съдията отсъди наказателен удар, който бе реализиран от Умарбаев.

Малко по-късно дебют за Локо направи Паоло Уртадо, който за минутите на терена успя да удари греда и да изпусне много добро положение.

Все пак до края нов гол не падна и срещата завърши при резултат 1:1.