Драма! Лудогорец победи Арда с гол в последните секунди

Инфарктна победа над Арда записа Лудогорец. Първата среща от 21-и кръг на efbet Лига завърши при резултат 1:0 за домакините, а попадението дойде в петата минута на добавеното време. Вандерсон бе автор на гола, а лошата новина за Валдас Дамбраускас е контузията на Кирил Десподов. Националът бе заменен принудително малко преди края на срещата.

Арда пък завърши срещата с намален състав, след като Александър Георгиев си изкара два бързи картона в рамките на няколко минути.

Първото полувреме бе мудно, като положенията пред вратите бяха малко. Тимът на Николай Киров се защитаваше умело и използваше възможностите за контраатака. При една от тях Делев бе близо до попадение, но Пламен Илиев се намеси решително и изби в корнер.

Малко след началото на второто полувреме гол на Ману бе отменен заради засада. Той получи топката от Анисе на метър от вратата и я прати в мрежата, но страничният рефер вдигна своя флаг.

В 82-ата минута Александър Георгиев фаулира грубо Десподов и получи жълт картон,а  крилото на домакините се наложи да бъде заменен принудително. Няколко минути след това Георгиев влезе остро в краката и на друг играч на Лудогорец и напусна терена по-рано заради червен картон.

В последната секунда на добавеното петминутно продължение Текпетей сътвори двойно подаване с Икоко, след което пусна пас по земя около дузпата. Там връхлитащият Вандерсон насочи топката неспасяемо в мрежата на Караджов – 1:0.

С успеха Лудогорец събра 51 точки и дръпна с 11 на втория ЦСКА, който обаче има мач по-малко. Арда заема четвъртото място с 38 точки.