Лудогорец се измъчи с Царско село, но е на 1/4-финал за Купата на България

Шампионът Лудогорец се класира на 1/4-финалите за Купата на България, елиминирайки трудно с 2:1 Царско село.

Футболистите на Валдас Дамбраускас поведоха на тима на Любослав Пенев след голове на Мавис Чибота в 33-ата минута и на Абел Анисе в добавеното време на първото полувреме, след което през втората част, особено в последния половин час, предоставиха инициативата на столичния тим.

Дилан Мертенс намали за Царско село в 59-ата минута, а до края домакините имаха още няколко ситуации за попадения. Вратарят Пламен Илиев блесна с ключови намеси и не позволи да му бъде вкаран втори гол, с което помогна на „орлите“ да се класират напред в турнира.

Въпреки успеха разградчани получиха сериозен удар, след като Антон Недялков усука коляно при единоборство с противник в 37-ата минута и се наложи да бъде изнесен на носилка.