Левски шокира Берое след хеттрик на Робърта и е на 1/4-финал за Купата

Левски спечели с 3:1 домакинството си на Берое се класира за ¼-финалите в турнира за Купата на България.

Още във 2-рата минута Левски направи добро нападение. Мартин Петков проби по левия фланг и с остро подаване в наказателното поле потърси свой съотборник, но защитник на заралии съумя да изчисти в ъглов удар.

По-активните действия на домакините продължиха в следващите минути, но до сериозни опасности за вратата на Генадий Ганев не се стигна. „Сините“ имаха няколко шанса да центрират топката в наказателното поле на Берое, но твърде неточно.

В 14-ата минута гостите отнеха топката и се втурнаха в предни позиции. Стив Фуртадо намери Мартин Камбуров в наказателното поле. Точно преди нападателят да отправи удар, Ивайло Найденов с хубав шпагат изби.

Пет минути по-късно Мартин Петков отне топката в половината на Берое и комбинира с Райнов. Капитанът на „сините“ върна към младока, който опита силен удар от дистанция, но прати топката високо над напречната греда.

Секунди по-късно Берое получи правото да изпълни дузпа след голяма глупост от страна на Файсал Рерас. Топката бе върнаха към него, а бранителят остана статичен. Стив Фуртадо дебнеше и успя да изпревари Рерас. Белгиецът с марокански корени извърши нарушение и главният съдия Станислав Тодоров посочи бялата точката. Зад топката застана Мартин Камбуров, който с мощен удар не остави шансове на Звонимир Микулич.

В 35-ата минута Берое получи пряк свободен удар фронтално срещу вратата на Микулич. Мартин Камбуров опита директно изпълнение, но прати топката право в ръцете на хърватския страж.

Две минути по-късно Гаюс Макута фаулира Найджъл Робърта на 3-4 метра пред наказателното поле и Левски получи пряк свободен удар. Именно нападателят изпълни фаула, завъртя топката над стената и я прати в горния ляв ъгъл на вратата.

В 42-рата минута Стив Фуртадо бе изведен с дълго подаване отдясно. Рерас отново не се намеси по най-добрия начин и позволи топката да премине над главата му. Фуртадо потърси свой съотборник в наказателното поле. Централният бранител на „сините“ Ребин Сулака успя пръв да играе с топката, но за малко да си вкара автогол.

В началото на втората част и двата отбора трудно организираха нападения и сериозни голови опасности за двете врати липсваха. В 55-ата минута Хасани спря пробив на Рерас отляво и Станислав Тодоров отсъди нарушение. Мартин Петков застана зад топката и опита изненадващ удар, но Генадий Ганев внимаваше и боксира.

В 57-ата атака „сините“ организираха страхотна атака и стражът на Берое трябваше да се намесва решително. Илия Юруков намери Найджъл Робърта на границата на наказателното поле. Нападателят елегантно с едно докосване изведе Ивайло Найденов в наказателното поле и той стреля от малък ъгъл, но Ганев отрази с крак.

Час игра след началото Карлос Охене направи огромна глупост и си изкара директен червен картон от нищото. Той се сблъска с Мартин Петков в центъра на терена. Двамата футболисти останаха да лежат на заемята. Охене се изправи, изпусна нервите си и настъпи Петков. Това не убягна от погледа на Станислав Тодоров, който директно извади червения картон от джобчето си.

В 64-тата минута Илия Юруков бе изведен в наказателното поле от Насиру Мохамед, но бе препънат в гръб от Александър Цветков. Главният рефер мигновено посочи бялата точка за 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Робърта, който бе безпощаден и удвои головата си сметка в мача за 2:1.

Няколко минути по-късно след центриране от ъглов удар Найджъл Робърта влезе остро на вратаря Генадий Гадев и получи официално предупреждение въпреки претенциите на Берое за директен червен картон. Влизането на нападателя бе изключително опасно с бутонките напред и определено можеше да бъде изгонен за тази своя проява.

В 68-ата минута Георги Ангелов получи на границата на наказателното поле и отправи опасен удар, но прати топката над напречната греда.

Пет минути по-късно Илия Юруков пусна към Драган Михайлович, който се бе включил в нападението. Бранителят стреля без подготовка от дъгата на наказателното поле, но неточно.

В 77-ата минута Найджъл Робърта направи страхотен проби по левия фланг и комбинира с Мартин Райнов. Капитанът на домакините си спря топката и стреля, но защитник на старозагорци блокира. Секунди по-късно Михайлович навлезе в наказателното поле, но стреля неточно.

Пет минути преди изтичането на редовното време Генадий Ганев запази интригата в мача. Михайлович бе изведен по десния фланг. Крайният бранител подаде към Илия Юруков, който стреля, но стражът на Берое реагира блестящо и изби. Робърта стигна пръв до топката, но бе отсъдена засада.

Точка на спора сложи Найджъл Робърта във 2-рата минута на добавеното време. Той открадна топката в центъра и излезе очи в очи с Генади Ганев. Нападателят завърши хладнокръвно и оформи крайния резултат 3:1 в полза на „сините“.