Кръгла нула! Много слаб Левски не успя да победи последния

Етър и Левски врътнаха много скучно реми 0:0 в среща от 18-ия кръг на efbet Лига, която се игра на стадион „Ивайло“ във Велико Търново.

Гостите по никакъв начин не показаха, че прогресират с оглед на чуждестранната селекция, която направиха.

„Болярите“ пък се държаха мъжки и като цяло показаха, че ще се борят до край за своето оцеляване.

След този мач Етър е последен 14-и в класирането с 12 точки, докато Левски е 8-и с 19 точки.

Мачът започна в бързо темпо, като и двата тима създадоха няколко голови опасности в началото. Още в 1-вата минута Етър бе много близо до гола, но като по чудо домакините не излязоха напред в резултата. След груба грешка на Живко Атанасов нападателят Ловре Кнежевич се озова очи в очи срещу Звонимир Микулич, но в последния момент Начо Монсалве успя да изчисти в ъглов удар след много добър шпагат.

Две минути по-късно дойде отговорът на Левски. Файсал Рерас центрира отляво. На близката греда Здравко Димитров отклони към Найджъл Робърта, който от чиста позиция не съумя да насочи топката в очертанията на вратата.

В 8-ата минута Даниел Младенов получи шанс да обстрелва вратата на Левски. Неговият удар от въздуха обаче прелетя над вратата.

Пет минути по-късно Найджъл Робърта проби в наказателното поле на домакините. Нападателят надбяга цялата противникова защита, но си поведе топката дълго, което позволи на Анатоли Господинов да се хвърли и да улови.

В 15-ата минута Ловре Кнежевич опита удар от далечно разстояние. Не се наложи Микулич да се намесва, тъй като топката прелетя високо над вратата му.

В следващите минути темпото на игра спадна. Етър пресираше Левски дълбоко в половината му, но „сините“ успяваха добре да изнасят топката.

В 31-ата минута дойде най-добрата възможност за гостите от началото на мача. Футболистите на Славиша Стоянович отнеха топката в центъра на терена. Найджъл Робърта пусна към Здравко Димитров, който нахлу в наказателното поле и опита да завърши с диагонален удар по земя. Топката обаче се търкулна покрай левия страничен стълб на вратата.

В 39-ата минута Фейсал Рерас изведе Здравко Димитров по левия фланг. Крилото на Левски центрира с външен. Дебютантът Драган Михайлович успя да играе с топката, но не и да я насочи добре. В крайна сметка главният съдия Драгомир Драганов отсъдия удар от вратата.

Малко по-късно Димитров отново създаде неприятности за защитата на Етър. Той проби отляво и комбинира с Илия Юруков, който се бе позиционирал на границата на наказателното поле. Юношата на Левски си спря с топката и стреля, но над вратата.

В началото на втората част Етър пропусна страхотна възможност за гол. При центрирана топка в наказателното поле Микулич и Начо Монсалве не се разбраха. Стражът улови топката, но я изпусна. От чиста позиция Гаетан Миси Мезу обаче стреля над вратата.

Малко по-късно домакините извадиха късмет, че не останаха с човек по-малко на терена. Божидар Кацаров удари в лицето Мартин Райнов. Футболистът на Етър получи жълт картон преди почивката и определено имаше основания да получи втори жълт картон, съответно червен. Целият щаб на „сините“ скочи и поиска Кацаров да бъде изгонен, но Драгомир Драганов пощади играча на търновци.В 54-тата минута Александър Томаш, усетил накъде отиват нещата, замени Кацаров. На негово място в игра се появи Яни Пехливанов.

В 56-ата минута Здравко Илиев открадна топката от Найджъл Робърта. Бранителят навлезе в наказателното поле на Левски и шутира, но много неточно.

Левски взе инициативата, докато „виолетовите“ играеха на контраатака. В 72-рата минута домакините все пак получиха шанс да стрелят към вратата на Микулич. Топката бе изсипана в наказателното поле на „сините“ от странично хвърляне. Преслав Боруков отклони с глава към Алдаир Ферейра, който стреля, но не затрудни стража на Левски.

Минутка по-късно Билал Бари, който се появи в игра от резервната скамейка и записа първи минути с екипа на Левски, намери с меко центриране Найджъл Робърта. Той овладя, но от непосредствена близост не успя да вкара. Страничният съдия бе високо вдигнал своя флаг заради засада, така че дори да бе паднал гол, той нямаше да бъде зачетен. Трябва да се отбележи, че повторенията на ситуацията показаха, че Робърта е в чиста позиция.

В 84-тата минута Найджъл Робърта със страхотна солова акция нахлу в наказателното поле на Етър. От непосредствена близост той не успя да преодолее Анатоли Господинов, който покри близкия си ъгъл. Това бе първата намеса на Господинов от началото на мача. Валери Божинов пък бе непокрит във вратарското поле и нямаше да има проблеми да вкара, ако Робърта го бе потърсил

Секунди по-късно Мариян Иванов изрита Божинов отзад и реферът му показа втори жълт, съответно червен картон.

С човек повече на терена, последва импулс в играта на Левски. В 86-тата минута Михайлович опита изстрел от малък ъгъл, но право в ръцете на Анатоли Господинов.

В последната минута от редовното време Мартин Райнов получи възможност да стреля от границата на наказателното поле. Капитанът на столичани прати топката над вратата.