Берое се изложи срещу Славия и обърка плановете на Херо

Предпоследният в класирането Славия успя да измъкне точка от Берое в среща от 18-ия кръг на efbet Лига – 1:1.

Футболистите на Димитър Димитров-Херо определено могат да съжаляват за пропуснатата победа, след като доминираха, но пропиляха няколко сериозни голови положения.

Във вратата на младия Светослав Вуцов успя да се разпише само Гаюс Макута, който откри резултата в 11-ата минута.

Домакините останаха с човек по-малко след червен картон на Крум Стоянов в 67-ата минута. Изгонването му прекърши амбициите на момчетата на Херо и „белите“ започнаха по-често да поглеждат към вратата на Генадий Ганев.

Изравнителното попадение дойде в края, когато Ивайло Димитров донесе точката на Славия. Косъма влезе на смяна в 80-ата минута и шест по-късно реализира отсъдената дузпа за 1:1.