Шок за Лудогорец на „Лаута“: Локо обърна и победи шампиона

Локомотив (Пловдив) победи с 3:2 Лудогорец в интригуващо зрелище от 18-ия кръг на efbet Лига. Така интригата се заплете още повече, след като шампионите остават с 42 точки на върха, а „смърфовете“ излязоха втори вече с 37 в актива си, само с една пред ЦСКА, който от 17:30 часа приема Черно море.

Двубоят на „Лаута“ предложи истинско зрелище, в което футболистите на треньора Александър Тунчев съумяха да стигнат до успеха. Абел Анисе откри резултата за Лудогорец в 17-aта минута, след което Локомотив стигна до обрата с два гола в рамките на по-малко от три минути. Момчил Цветанов изравни в 41-ата, а в 43-ата Футболист №1 на България за 2019 и 2020 г. Димитър Илиев отбеляза страхотно попадение за 2:1, прехвърляйки майсторски Ренан.

В 53-ата Клаудиу Кешерю изравни от дузпа, но в 77-ата Лукас Салинас посече шампионите, разписвайки се за 3:2 и донасяйки победата на Локомотив.

Загубата е едва втора за Лудогорец в първенството този сезон.