Екшън! Арда за малко не се изложи срещу 10 от Ботев (Враца)

Арда победи Ботев (Враца) с 3:2 у дома в среща от 18-ия кръг на efbet лига. Кърджалийци записаха 19-и мач без загуба на „Арена Арда“, докато поражението за врачани е седмо поред в шампионата.

Домакините започнаха вихрено и поведоха още в 4-ата минута с попадение на Едимар Жуниньо (1:0), а в 29-ата Пламен Крумов удвои с глава (2:0). Пет минути по-късно Аласана Н’Диайе остави гостите с човек по-малко, след като си изкара два жълти картона в рамките на 7 минути.

Арда продължи да диктува събитията на терена и през втората част, а Спас Делев пропусна няколко добри възможности за трети гол. Четвърт час преди края на мача обаче домакините бяха попарени с два бързи гола само в рамките на 8 минути, при които Даниел Генов (2:1) и Чавдар Ивайлов (2:2) поразиха целта.

Радостта на гостите обаче продължи само три минути и Спас Делев се реваншира за пропуските си и оформи крайното 3:2. В последните минути гостите пратиха топката във вратата на Арда, но попадението беше отменено засада засада. Секунди преди края пък Караджов спаси трите точки с невероятна намеса при удар от фаул на Даниел Генов.

Арда влезе в топ 3 с точка и мач повече от четвъртия Локомотив (Пловдив), докато Ботев (Враца) е сред изпадащите на 11-о място с 15 точки.