Левски записа победа над големия си европейски кошмар Олимпия (Любляна)

Левски победи с 1:0 най-големия си кошмар в евротурнирите – Олимпия (Любляна), в четвъртата си контрола от подготвителния лагер в Умаг (Хърватия). Единственото попадение в срещата вкара Найджъл Робърта в 17-ата минута.

Тимът от Любляна се превърна в кошмар за Левски в средата на 90-те години на миналия век, когато в рамките на две години отстрани „сините“ от европейските турнири.

Срещу Олимпия Славиша Стоянович заложи от първата минута на каращия проби ляв защитник Луи Нганиони. Новият испански бранител на Левски Начо Монсалве не взе участие в срещата.

„Сините“ започнаха по-активно срещата и още в самото начало удар на Здравко Димитров премина над гредата. Малко след това Стивън Петков засече с глава центрираната топка, но не успя да я прати в целта. По-добрата игра на Левски даде резултат в 17-ата минута, когато Найджъл Робърта откри резултата. Нападателят плонжира и отбеляза с глава след отлично центриране на Здравко Димитров отляво – 1:0.

В 23-ата Стоянович извърши принудителна смяна. Получилият контузия Стивън Петков напусна терена, а в игра се появи юношата Мартин Петков.

Последва нова възможност за Робърта, но противник изби. Насиру и Димитров можеха да удвоят, но първо Мохамед стреля лошо от отлична позиция, а защитник изби пред голлинията технично изпълнение на фаул под стената.

„Сините“ продължиха да контролират събитията на терена. В 40-ата минута обаче Здравко Димитров остави Левски с човек по-малко. Най-добрият на терена до момента изрита демонстративно играч на Олимпия, предизвиквайки голямо меле между играчите на двата отбора. Съдията въдвори ред, но показа директен червен картон на Димитров и го изгони. Преди крилото на Левски да си изпусне нервите футболист на Олимпия го изрита два пъти без топка, което остана незабелязано за рефера. Младежкият национал на България заслужено бе изгонен, а постъпката му вбеси треньорския щаб на „сините“.

През втората част Звонимир Микулич застана под рамката на вратата на мястото на Николай Михайлов, а Марин Петков влезе вместо изгонения Здравко Димитров. В 56-ата минута Илия Юруков замени Симеон Славчев.

В 62-ата минута Джорде Иванович също получи червен картон след поредица от нарушения. В следващата минута Матео Стаматов замени Луи Нганиони, а в 68-ата шут на Тома Даске мовеше да застраши словенците, но ударът попадна точно в ръцете на вратаря.

До края двата тима се вкопчиха в здрава битка, но до нови попадения така и не се стигна.