Ботев (Пловдив) продължава с победите в контролите, справи се и с Берое

Ботев (Пловдив) продължи отличната си серия в контролните срещи от зимната подготовка. „Канарчетата“ записаха трети пореден успех, след като се наложиха с 2:1 над Берое (Стара Загора).

Двата тима направиха интересен за наблюдаване двубой, който се игра на един от естествените терени на „Футболен комплекс Ботев 1912“. И двата гола за „жълто-черните“ реализира Атанас Илиев.

Още в 4-ата минута Кевин Янсон подаде към Атанас Илиев, който се озова очи в очи с вратаря на „зелените“ и прати топката в мрежата за 1:0. В 7-ата минута опасен шут на Еривалдо от пряк свободен удар бе избит от Георги Аргилашки.

В 12-ата минута Филип Филипов центрира отлично отдясно, Салиф Сисе и Атанас Илиев се хвърлиха на шпагат, но в крайна сметка вратарят на гостите улови. 2 минути по-късно „заралии“ получиха право да изпълнят дузпа, която бе превърната в гол от Ибрахима Конте – 1:1.

В 16-ата минута Георги Ангелов нацели страничния стълб на вратата на „жълто-черните“, засичайки с глава центриране от фаул. Последваха минути без чисти голови положения пред двете врати.

В 41-ата минута Мите Цикарски центрира отляво, а топката се спря в ръката на защитник и „канарчетата“ получиха дузпа. Зад топката застана Атанас Илиев, който прати вратаря в обратния ъгъл за 2:1.

Второто полувреме стартира с лек териториален превес на „зелените“. В 58-ата минута Атанас Илиев получи прекрасен шанс да оформи своя хеттрик, но останал сам срещу вратаря не успя да го преодолее и ударът му бе спасен.

В 60-ата минута Бисер Бонев се озова на добра позиция, но стреля слабо и вратарят улови топката. В 68-ата минута удар на Макоута бе спасен от Аргилашки.

В 73-ата минута вратарят на „канарчетата“ се намеси решително при удар на Еривалдо отдясно по атаката. Само минута по-късно двата тима се спречкаха в центъра на терена, а в 78-ата минута Макоута бе изгонен за втори жълт картон след грубо влизане в краката на Славчо Шоколаров.

В заключителните минути треньорът на „жълто-черните“ Азрудин Валентич даде шанс на няколко юноши да запишат минути. В 87-ата минута пловдивчани отнеха топката в половината на „зелените“, кълбото попадна в Славчо Шоколаров и той шутира, но вратарят спаси.