Фамозен ЦСКА обърна Базел в Швейцария и се класира за групите на Лига Европа

ЦСКА се класира в групите на Лига Европа, след като постигна изключителна победа с 3:1 при гостуването на Базел, на „Санкт Якоб Парк“ в плейофа на турнира. В герой за „червените“ се превърна Тиаго Родригес, който отбеляза два от трите гола във вратата на Джордже Николич. Третото попадение за ЦСКА реализира Ахмед Ахмедов.

Базел създаде първата опасност в мача в 12-ата минута. Афимико Пулулу комбинира с Валентин Щокер, който подаде към Артур Кабрал, а той с пас зад гърба на Валентин Антов изведе Фабиан Фрай сам срещу Бусато, но ударът му бе неточен и топката премина над напречната греда в аут.

Първият точен удар в мача бе в 13-ата минута в очертанията на вратата на Базел. Жеферсон комбинира с Али Соу, който отправи хубав удар от дистанция, но Джордже Николич плонжира и спаси.

ЦСКА направи много сериозен пропуск в 25-ата минута. Пулулу не игра концентрирано с глава и подари топката на Георги Йомов, който напредна, бе сам срещу Николич, но ударът му бе слаб и вратарят на Базел спаси без проблеми.

Базел пропусна много добра възможност да поведе в резултата в 38-ата минута. Артур Кабрал с едно докосване изведе Рики ван Волфсвинкел на отлична позиция сам срещу Бусато в наказателното поле на ЦСКА, но неговият удар от въздуха бе изключително неточен в аут.

Валентин Щокер нанесе тежък удар от дистанция в 41-ата минута, но Густаво Бусато плонжира и успя да избие.

Силвен Видмер направи много добър пробив по десния фланг в 53-ата минута. Той прокара топката между краката на Брадли Мазику, нахлу в наказателното поле на ЦСКА, след което подаде към Афимико Пулулу, който бе фаулиран от Валентин Антов в наказателното поле. Съдията Кружляк свири дузпа в полза на Базел.

Базел поведе с 1:0 в 54-ата минута, след като Артур Кабрал реализира хладнокръвно от бялата точка, пращайки топката в левия ъгъл на Густаво Бусато.

Жеферсон стреля от пряк свободен удар в 57-ата минута, но Джордже Николич спаси без проблеми.

Николич веднага подхвана контраатака за Базел, пращайки топката в предни позиции към Валентин Щокер, който влезе в единоборство с Валентин Антов и падна, претендирайки за дузпа, но ситуацията бе подмината.

Пламен Гълъбов фаулира грубо в 57-ата минута Пулулу и получи жълт картон.

Енрике Рафаел направи добър пробив в 60-ата минута, след което подаде към Санкаре, който стреля от трудна позиция в аут.

ЦСКА успя да изравни резултата в 72-ата минута. Тиаго Родригес се измъкна между Щокер и Кабрал, след което с удар пред дъгата на наказателното поле на Базел вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Джордже Николич.

Пред ЦСКА се откри добра възможност в 86-ата минута. Санкаре подаде към Али Соу, който се забави в наказателното поле на Базел и Джомерт му отне топката.

ЦСКА отбеляза втори гол в 88-ата минута. Тиаго Родригес стреля от фаул от границата на наказателното поле на Базел, топката рикошира в Алдерете и Ван Волфсвинкел и влетя във вратата на Николич.

Фабиан Фрай отправи далечен удар в добавеното време на мача, но Густаво Бусато се намеси и спаси.

В 96-ата минута от близка дистанция Ахмедов намери мрежата и оформи крайния резултат.

Базел – ЦСКА 1:3

1:0 Артур Кабрал 54′(дузпа)

1:1 Тиаго Родригес 72′

1:2 Тиаго Родригес 88′

1:3 Ахмед Ахмедов 90+6′