Лудогорец е в групите на Лига Европа след трудна победа над Динамо (Брест)

Лудогорец влезе в групите на Лига Европа за четвърта поредна година! Българският шампион победи като гост Динамо (Брест) с 2:0 и заслужено отново ще показва класата си във втория по сила турнир в Европа.

Златни смени на треньора Павел Върба донесоха победата на стадион „Динамо“ в Минск. Елвис Ману и Ихинио Марин вкара попаденията в рамките на шест минути през второто полувреме и зарадваха България.

Срещата бе оспорвана, а през цялото първо полувреме двата отбора бяха предпазливи и не създадоха много ситуации за гол. Седко принуди Пламен Илиев да показва качествата си в началните минути, а най-дейният в редиците на „орлите“ Доминик янков нямаше късмет при два удара посока вратата на Динамо. В края на първата част Кешерю получи отлична възможност да отбележи, но не успя да прати топката в опразнената врата със страничен удар.

Двубоят се отвори след почивката. Биков отправи опасен удар, който профуча над вратата, а Седко нацели гредата на вратата на Пламен Илиев. Павел Върба започна със смените, които му донесоха успех.

Елвис Ману влезе в игра в 67-ата минута, а 6 по-късно прати кълбото в мрежата на Динамо. Той получи чудесен пас от Янков пред вратата на Игнатович и не срещна проблеми да вкара – 1:0 за Лудогорец.

В 77-ата минута на терена се появи Ихинио Марин, който замени Кешерю. Точно 120 секунди по-късно Янков започна бърза контра за Лудогорец, намери Ману в наказателното поле, а той хитро пусна на испанеца. Марин не се поколеба и с мощен шут уби интригата с втори гол.

Домакините се предадоха и нямаха сили дори да опитат да върнат един гол.

В крайна сметка заслужено Лудогорец победи и влезе за пети път в груповата фаза на Лига Европа. Жребият е в петък.