Григор загуби нелепо от Фучович във втория кръг на US Open

Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби драматично от финалиста на Sofia Open 2019 Мартон Фучович със 7:6 (5), 6:7 (4), 6:3, 4:6, 1:6 във втория кръг на тазгодишното издание на US Open и отпадна от надпрeварата. Невероятната петсетова драма предложи множество страхотни разигравания и продължи 4 часа и 54 минути.

Първият сет бе изключително оспорван и в него двамата печелеха подаванията си, за да се стигне до тайбрек, в който все пак Гришо победи със 7-5 точки и поведе в мача. Втората част предложи общо шест пробива – по три за всеки от двамата, за да се стигне до нов тайбрек. Димитров пропиля четири сетбола в десетия гейм, а в тайбрека отстъпи с 4-7, за да се стигне до изравняване на резултата.

Българинът доминираше в третия сет и след един пробив успя да го спечели с 6:3. Не така стояха нещата в четвъртия сет, в който Гришо проби Фучович два пъти, но унгарецът направи същото в три гейма и след 6:4 в своя полза вкара срещата в пети сет. В него унгарецът сломи тотално съпротивата на Димитров и след два пробива и 6:1 продължи в следващата фаза на турнира.