Юнайтед се озори здраво с датчани, но е на 1/2-финал в Лига Европа

Манчестър Юнайтед записа минимална победа с 1:0 срещу Копенхаген, за да си осигури място на полуфиналната фаза на Лига Европа. „Червените дяволи“ трябваше да се потрудят, за да спечелят мача, като победното попадение дойде чак в 5-та минута на продълженията след дузпа на Бруно Фернандеш.

Срещата започна с по-добра на символичните гости, които играха с агресия и повече интензивност в сравнение със своя именит съперник. Именно Копенхаген създаваше по-опасните положения в ранните минути на срещата, като на няколко пъти защитата на Юнайтед се пропукваше и за малко не подари преднината на датчаните.

В 13-та минута хората на Столе Солбакен можеха да поведат в резултата, след като разбъркване в наказателното поле на „червените дяволи“ доведе до изстрел на Мохамед Дарами, но Ерик Баи бе взел правилна позиция и блокира ударът на своя опонент. Само пет минути по-късно Копенхаген отново се размина с това да отбележи.

Този път капитанът на англичаните Хари Магуайър спаси своя тим от това да допусне гол, след като отново бе блокиран изстрел на Дарами. В 21-та минута дойде първата по-добра възможност за Юнайтед, след като Бруно Фернандеш нацели гредата вследствие на удар с глава.

До края на полувремето играчите на Оле Гунар Солскяер се разиграха и в 44-та минута Антони Марсиал можеше да отбележи първия гол в срещата, но французинът се размина с подаването на Аарон Уан-Бисака. Секунди по-късно младата сензация на тима от Манчестър Мейсън Грийнуд изведе своя тим напред в резултата, но след намесата на ВАР попадението бе отменено заради засада.

Втората част започна в пълен контраст с първото полувреме, като Юнайтед бе по-активният отбор на терена. В 55-та минута Маркъс Рашфорд мислеше, че е дал преднина на своите, отбелязвайки след рикошет в гредата, последвал от удара на Грийнуд. Поредна намеса на ВАР обаче показа, че английският национал е бил в положение на засада.

В 63-та минута Фернандеш стреля опасно по посока вратата на Карл-Йохан Йонсон, но топката срещна гредата. Три минути по-късно бе ред на гостите да притеснат Серхио Ромеро. Чудесен пробив на Расмус Фалк доведе до добър шанс за Брайън Овиедо, който бе на чиста позиция да отбележи гол, но Уан-Бисака се притече в помощ на Юнайтед и застана на пътя на топката. В 86-та минута Марсиал тества Йонсон, но шведският страж не остана длъжен на „деветката“ на Юнайтед и отрази.

В добавеното време на редовните 90 минути именно Марсиал можеше да реши всичко, след като показа чудесен дрибъл в наказателното поле на Копенхаген, но в последния възможен момент Виктор Нелсън успя да спре пробива на голмайстора на манчестърци.

По този начин се стигна до продължения в мача. Юнайтед все пак стигна до гол, като в 95-та минута Марсиал спечели дузпа, която бе реализирана от Фернандеш за 1:0. Само 4 минути по-късно отново Марсиал премина през защитата на Копенхаген, след което върна с пета за Мата, чийто удар обаче бе блокиран.

До края на първата част на продължнеията последваха още възможности за Мата, но испанецът не бе достатъчно прецизен, за да сложи край на спора. Няколко минути по-късно Фернандеш опита удар, но Йонсон отново показа страхотни рефлекси и запази Копенхаген в мача. До края на срещата Юнайтед запази преднината и заслужи мястото си във финалната четворка в турнира