Интер надделя над „аспирините“ и е на 1/2-финал в Лига Европа

Интер се класира за полуфиналите на Лига Европа, след като победи трудно Байер Леверкузен с 2:1. Двубоят се проведе в германския град Дюселдорф заради пандемията от коронавирус.

Попаденията за „нерадзурите“ реализираха Николо Барела и Ромелу Лукаку. За тима от Леверкузен пък точен бе Кай Хаверц.

В следващия кръг на надпреварата момчетата на Антонио Конте ще срещнат победителя от двойката Шахтьор Донецк – Базел. Мачът е насрочен за следващия понеделник.

Интер започна по-добре срещата и още до десетата минута създаде няколко по-опасни положения пред вратата на съперника, но с пропуски се отличиха Лукаку и Лаутаро Мартинес.

В 15-ата минута символичните домакини най-накрая стигнаха до попадение. То бе дело на Николо Барела, който се възползва от отлично подаване на Лаутаро и с точен удар прати топката в мрежата на Храдецки.

В 21-ата минута Интер вкара втори гол. Ашли Йънг намери Лукаку в наказателното поле на Байер и нападателят успя да я насочи във вратата на германците. Само 4 минути по-късно тимът от Леверкузен стигна до попадение. Негов автор бе Кай Хавертц, който се възпозва от много добро подаване на Кевин Фоланд. В ответната атака съдията даде дузпа за Интер за игра с ръка в наказателното поле на Байер, но решението бе отменено след консултация с ВАР.

След почивката Интер продължи да натиска съперника си, но с пропуски се отличи отново Лаутаро Мартинес, както и Кристиан Ериксен.

Футболистите на Конте не демонстрираха никакво намерение да намалят оборотите и набързо създадоха няколко опасни положения пред Храдецки, които обаче стражът успя да отрази. Байер от своя страна отговори с една-две атаки, но те така и не дадоха резултат и в крайна сметка тимът отпадна от втория по сила турнир в Европа.