Левски смачка Хебър с 4:0 в приятелски мач на „Герена“, Стефанов се върна с два гола

Левски победи Хебър с 4:0 в контролна среща, играна под проливния дъжд на „Герена“. Проверката бе белязана от завръщането на Илиян Стефанов след седеммесечна пауза. Стефанов поигра половин час и отбеляза не един, а цели два гола във вратата на „гробарите“ – за 3:0 и 4:0. По ирония на съдбата, тежката му травма преди над половин година се случи именно срещу пазарджиклии.

Първите два гола за „сините“ отбелязаха Мустафа Сангаре и Клемен Икена през първата част. Голът на опорния полузащитник бе доста впечатляващ – Икена вкара с пета. Възпитаниците на Станислав Генчев удариха и три греди в приятелската среща, като една от тях бе дело на завърналия се Стефанов.

С началните минути домакинът опита да установи натиск. Първата възможност за гол бе в петата минута, когато Майкон центрира отляво, а Асен Митков се извиси над всички и стреля силно с глава. Дебърлиев обаче показа рефлекс и изби топката в гредата. В следващата атака Сангаре бе изведен на нелоша позиция, ала сбърка с финалното подаване.

В деветата минута отново гредата помогна на пазарджиклии. Мислович изведе по много добър начин Сангаре, а нападателят остана сам срещу Дебърлиев и намери стълба, намиращ се вдясно от вратаря.

Следващите минути на „Герена“ бяха доста по-тихи, докато Левски не удари в средата на полувремето. Галчев излъга защитник на фланга и центрира в наказателното поле за непокрития Сангаре. Снажният стрелец нямаше проблем да насочи топката с глава във вратата – 1:0.

Малко преди почивката „сините“ вкараха още веднъж във вратата на Хебър. Лима отбеляза с глава след ново центриране на Майкон отляво, но се оказа, че е бил в положение на засада. В следващата атака Мислович пробва късмета си отдалеч и затрудни Дебърлиев, отразил в ъглов удар.

В последната минута от първата част Икена направи 2:0 със страхотно изпълнение. Опорният полузащитник изскочи на първа греда при изпълнение на корнер и с пета засече центрираната топка, сюрпризирайки неприятно Дебърлиев.

Началото на втората част бе малко по-тихо за столичани. В 54-тата минута Хебър стигна до опасност след удар отдалеч, но Иван Андонов изби красиво с една ръка в ъглов удар.

След точно час игра дойде и моментът на Илиян Стефанов. №14 от „синия“ състав се завърна на терена след 7 месеца отсъствие. Няколко минути след влизането си в игра Стефанов бе изведен на чиста позиция, от която удари трета греда на сметката на Левски. Този път левият стълб помогна на Хебър да не допусне гол.

Все пак в 72-рата минута Стефанов намери мрежата и ознаменува завръщането си с гол. Нани, както е популярен полузащитникът, получи топката на чиста позиция от Охене и с едно докосване матира вратаря на Хебър – 3:0.

Около четвърт час преди края и Ел Джемили можеше да намери място сред голмайсторите, но останал сам срещу вратаря, стреля по диагонал в аут.

Шест минути преди да изтече редовното време, Стефанов отбеляза още веднъж. Влезлият от пейката Нани засече на празна врата подаване от Патрик-Габриел Галчев – 4:0.