Свят
Вучич обяви, че до няколко седмици подава оставка като президент на Сърбия

Сръбският президент Александър Вучич обяви, че до няколко седмици ще поднесе оставка като президент на Сърбия.
Вучич направи това изявление по време на митинг, организиран от управляващата Сръбска прогресивна партия, който се провежда в момента в Белград.
Привържениците на Вучич посрещнаха новината за неговото оттегляне с възгласи:“Ацо, сърбино!“
Думите му идват след масови протести, организирани от студенти след трагедията в северния сръбски град Нови Сад, където на 1 ноември 2024 г. се срути козирката на наскоро ремонтираната жп гара и причини смъртта на 16 души.



