Свят

Иран: Споразумението за край на войната в Близкия изток е признание за поражението на САЩ

Споразумението между Иран и Съединените щати за прекратяване на войната в Близкия изток е „признание за поражението на Америка“, заяви Мохамад Багер Галибаф, ръководител на иранския преговорен екип.

„Исламабадското разбирателство не беше резултат от натиск и принуда, а от съпротивата и силата на смелия ирански народ“, заяви Галибаф на конференция в Азербайджан.

„Затова Исламабадският меморандум за разбирателство се превърна в декларация за поражението на Америка“, каза той и добави, че сигурността в Близкия изток трябва да бъде гарантирана от държавите в региона.

Подобни Статии

Back to top button