Мартин Димитров критикува бюджета

„И двата бюджета са лоши, и този който ГЕРБ предложи и доведе до протестите, и този на „Прогресивна България“. Дефицит от 5,7% последно при Жан Виденов имаше“, коментира пред Нова тв Мартин Димитров от „Демократична България“.
И допълни: „7,2% е нещо, което Гълъб Донев си го измисли, много пъти му поискахме разчети, той не ги даде“.
Димитров отбеляза, че „има над 75 хил. души, които получават и заплати, и пенсии – това плаче за реформа, трябва да има план за поетапното освобождаване. Трябва да има конкретен план какво ще се прави“.
Според него „ако направиш 5,7% дефицит и голям дълг, като направиш това и го налееш в икономиката, ще вдигнеш инфлацията“.
И допълни „опасяваме се, че инфлацията ще бъде по-висока заради това, което правят с бюджета – с голям дълг и голям дефицит“.
Според депутата с 5,7% дефицит е възможно България да се окаже в „румънски сценарий“: „Казваш, че ще намалиш дефицита, но има опасност да не успееш да го свалиш до 3%, както Румъния не успя. Румъния не успя и в някакъв момент се наложи да вдигат данъците, „Прогресивна България“ е възможно да направи това, те искат да харчат като ГЕРБ“.



