Технологии

Разкрити са най-вредните приложения в Windows

Според How-To Geek, вграденият браузър и програмата за архивиране в Windows 11 са били призовани да бъдат заменени с алтернативни приложения.

Медийният журналист Сидни Бътлър разкри програмите, вградени в операционната система (ОС) на Microsoft, които той смята за най-безполезни и вредни. Той посочи най-вече Microsoft Edge, браузърът, вграден във всяко копие на Windows. Според него програмата е буквално „пълна“ с услуги и реклами на Microsoft. Авторът предложи да изберете Google Chrome, Mozilla Firefox и други подобни браузъри вместо Edge.

Авторът също така посъветва да не се използва OneDrive, програма за архивиране в облак. Бътлър отбеляза, че тя привлича потребителите с безплатни 5 гигабайта място за съхранение. Това пространство обаче бързо ще се изчерпи и Microsoft ще започне да рекламира платени абонаменти чрез OneDrive. Журналистът също така призова потребителите да се откажат от имейл клиента на Outlook поради объркващите му настройки и вградените реклами.

В заключение редакторът на How-To Geek заяви, че мнозина смятат видеоредактора Clipchamp за добра безплатна програма. „Днес обаче, когато стартирам приложението, помощната програма изглежда по-скоро като поредната платформа за рекламиране на абонамент за Microsoft 365“, оплака се специалистът.

В началото на юни Microsoft съобщи, че е открила и отстранила над 200 уязвимости в Windows. Това е рекорден брой грешки, отстранени в една актуализация.

Подобни Статии

Back to top button