Браво! Гришо смачка Попирин и продължава напред в Шанхай

Григор Димитров вече е на 1/16-финал на турнира от сериите Мастърс в Шанхай, след като победи в два сета (7:6(5), 6:2) австралиеца Алексей Попирин. В първия кръг мачът на Гришо със Зизу Бергс се проточи няколко дни, но срещу Попирин на българина му трябваха само час и 28 минути.

В следващия кръг Григор Димитров ще играе с чеха Якуб Меншик, номер 65 в света. По-рано през деня Меншик се наложи с 6:1, 6:7(5), 6:2 над представителя на Казахстан Александър Шевченко. До момента двамата имат една среща помежду си, като тя бе на турнира Мастърс в Мадрид през пролетта на тази година. Тогава успехът бе за 19-годишния Меншик в три сета.

Григор започна мача със сервис-гейм на 0. Попирин не се стъписа и отговори с абсолютно същото. До края на сета двамата взимаха уверено подаванията си и шансовете за пробив липсваха. Чак в седмия гейм Григор изпита затруднения, изоставайки с 0:30. Хасковлията обаче се справи със силен сервис и грешен ретур от австралиеца, а след това затвори за 3:4. При следващия си начален удар Григор повтори сценария, но също не допусна брейкбол или нещо повече.

В крайна сметка се стигна до тайбрек, започнал ударно за Григор, дръпнал с 0:2. Попирин върна точка, но Гришо затвърди преднината си. Димитров отговори с мощен сервис за 3:5, както и с комбинация сервис-форхенд за три сетбола при 3:6. Австралиецът продължаваше да разчита на сервиса, но с добра акция към мрежата Григор сложи край на сета за 6:7.

Вторият сет мина изцяло под диктовката на Димитров, който проби още в началото. Увереността на Гришо помогна и за затвърждаване на пробива за 0:2, а оттам авансът му скочи до 0:4. Гришо взе и свой сервис-гейм на нула за 0:4.

Австралиецът намали резултата на 1:4, но силите му стигнаха само за още един във втората част от мача – на собствен сервис. До края на мача Григор бе безгрешен при подаванията си и затвори срещата повече от уверено – 2:6.